Minden magyarországi településhez hasonlóan Békés is nehéz időszakot élt meg a koronavírus-járvány kirobbanásakor, de hatásos védekezésnek, intézkedéseknek köszönhetően sikeresen átvészelte ezt az időszakot.
Július 28-án, kedden 17:30-kor szentelik fel a békési református templomkertben az új harangtornyot. A rendezvényen többen is beszédet mondanak, megemlékezve az 1980-as árvízben elpusztult kelet-békési tanyavilágról.
A héten Békésen szakmai megbeszélésen vettek részt a Békési Gyógyászati Központ és Gyógyfürdő orvosai, amely során a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos tapasztalatokat osztották meg a városvezetéssel.