Címke: Erzsébethelyi Evangélikus Templom

2023. április 10.
2022. október 2.

Egyházmegyei napot tartottak Békéscsabán

Evangélikus vagyok. És te? A Magyarországi Evangélikus Egyház ezzel a szlogennel készült a népszámlálásra. Október 1-jén, szombaton Békéscsabán a jaminai gyülekezeti teremben gyűltek össze a Kelet-békési Egyházmegye gyülekezeteiből érkező evangélikus hívek, Gyulától Medgyesegyházán át Mezőberényig az egyházmegye minden gyülekezete képviseltette magát az egyházmegyei napon.
2022. október 2. 13:17 | behir.hu
Tovább olvasom
2019. december 26.
2018. május 12.

Gáncs Péter: Noha van, ahol kiszáradnak a fák, mindig vannak új hajtások

Május 6-án szentelték újra a jaminai evangélikus templomot, amelyet a felújítás utáni hálaadással vehetett birtokába a gyülekezet. Ezen az istentiszteleten Gáncs Péter, a Déli Evangélikus Egyházkerület püspöke hirdetett igét, aki püspöki minőségében, nyugdíjba vonulása előtt utoljára járt így Békéscsabán. A 7. Tv Kikötő című műsorában Gáncs Péterrel Zsíros András műsorvezető beszélgetett.
2018. május 12. 14:41 | Mikóczy Erika
Tovább olvasom
2017. december 23.
2017. december 1.
2017. november 30.
FEL