Helyszín: Munkácsy Emlékház
Békéscsaba Gyulai út 5.
A Békéscsabai Városvédő és Városszépítő Egyesület 2022/2023. évi Szabadegyetemének következő programja december 13-án 15 órakor indul a Munkácsy Emlékház elől.
Tovább olvasom
Elindult a Békéscsabai Városvédő és Városszépítő Egyesület szabadegyetemi előadássorozata kedden. Első alkalommal a nevezetes csabai épületek művészettörténeti stílusjegyeiről hallhattak előadást az érdeklődők a Békés Megyei Könyvtárban.
Helyszín: Békés Megyei Könyvtár
Békéscsaba Kiss Ernő u. 3.
November 8-án 15 órakor tart előadást a Békés Megyei Könyvtárban Mészáros Zsuzsanna művészettörténész "Művészettörténeti stílusjegyek Békéscsaba nevezetes épületein" címmel, mely a Békéscsabai Városvédő és Városszépítő Egyesület 2022/2023. évi Szabadegyetemének első programja.
Tovább olvasom
Helyszín: Békés Megyei Könyvtár
Békéscsaba Kiss Ernő u. 3.
A Békéscsabai Városvédő és Városszépítő Egyesület II. világháborús megemlékezéséhez kapcsolódóan a Békés Megyei Könyvtárban kiállítás nyílik Jakuba János Munkácsy-díjas festőművész hadifogságban készült rajzaiból – Molnár Attila gyűjteményéből.
Tovább olvasom
16. alkalommal szervezett a Békéscsabai Városvédő és Városszépítő Egyesület olyan kirándulást, amely segíti a tagságot Békéscsaba, illetve az ország történelmének megismerésében, a csabaiak felmenők származási helyének feltárásában. A Békéscsabai Városvédő és Városszépítő Egyesület tagjainak úticélja szeptember 12-16 között Szlovákia, a Magas-Tátra és környéke volt.
Augusztus 2-án 18 órától a Békéscsabai Városvédő és Városszépítő Egyesület, az első világháború békéscsabai áldozatainak tiszteletére tart megemlékezést.
Tovább olvasom
Véget ért a Csabai Kalandozások című, Békéscsabával kapcsolatos helytörténeti, helyismereti játék, amelynek fővédnöke Szarvas Péter polgármester volt. A programsorozat végeztével nyolc csapat és egy egyéni versenyző kapott elismerést. A díjakat Csaba napon, július 6-án, szerdán adták át.
A Békéscsaba Városvédő és Városszépítő Egyesület Trianon emléksétát szervezett péntek délután, Békéscsabán. A menet a Szentháromság szobortól indult, ahol Ugrai Gábor történelemtanár mondott néhány gondolatot a szobor történetéről.