A hagyományoknak megfelelően idén is meghallgathatták az érdeklődők a Békés Megyei Szimfonikus Zenekar előadását a Békés-tarhosi Zenei Napokon június 20-án, pénteken.
Június 20-tól július 6-ig immár negyvennyolcadik alkalommal rendezik meg a Békés-Tarhosi Zenei Napokat, azaz a Bétazent. A kéthetes fesztiválon a komolyzene mellett a népzene és az egyházi zene is fontos szerepet kap.
Pénteken a Békés Megyei Szimfonikusok Kamarazenekarával folytatódott Békés vármegye nagy múltra visszatekintő zenei fesztiválja, a Békés-tarhosi Zenei Napok (a BÉTAZEN).
Békés vármegye nagy múltra visszatekintő zenei fesztiválja ünnepélyes megnyitóval vette kezdetét vasárnap este. Az 1976 óta megrendezett kulturális esemény idén is változatos programkínálattal jelentkezik.