BRSE: Újra döntőben a címvédő

2017. április 10. 06:48 | Kovács Dávid

Harmadszor is nyertek a Jászberény ellen Szakmáry Grétáék.

Linamar-Békéscsabai RSE-Jászberényi RK 3:0 (19, 16, 17)
Röplabda NB I-es női bajnoki mérkőzés, rájátszás, elődöntő, 3. találkozó. Békéscsaba, 1300 néző. V.: Ujházy Mónika, Adler. Békéscsaba: Bodnár, Szakmáry, Clement, Tálas, T. Matic, Smirnova. Cs.: Szpin (liberó), Nazarenko. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic. Jászberény: Bleicher R., Gardovic, Fernandez Conde, Slijepcevic, Takács B., Pintér. Cs.: Ivkovic (liberó), Bleicher N., Halla, Borsos, Harmath, Fábián, Lékó. Vezetőedző: Branislav Franic.

Az első két mérkőzés után már a fináléért harcoltak a csabai lányok, akik mindössze egy szettet veszítettek az elődöntő eddigi felvonásain. Tanja Matic ezúttal bekerült a kezdőcsapatba, azonban a meccs első perceiben több hazai hiba is becsúszott a játékba. Az első technikainál még csak egy ponttal, majd a második kötelező szünetben Tálas ászával már három volt a fór. A BRSE diktálta az iramot és Szakmáry, valamint Matic vezetésével behúzta az első felvonást.

A második játszma elején inkább a hibák jöttek mindkét oldalon, főként nyitásból, de 8:10 után zsinórban hét egységet rakott a táblára a házigazda, amiből négyet Sarah Clement jegyzett. A technikait követően 18:13-nál Franic edzőnek időt is kellett kérnie. A csabaiak azonban tartották a kiharcolt előnyt és a szettben nyújtott teljesítményét megkoronázva újra a csabaiak amerikai centere szerzett pontot és egy szettre került a finálétól a viharsarki gárda.

Több hibával nyitotta a harmadik játékot a Jászberény, a címvédő pedig ekkor melegedett bele leginkább, és magabiztosan menetelt a győzelem felé. Tálas Zsuzsanna pedig nemcsak a kiszolgálásban, hanem a befejezésben is remekelt. Nem lehetett kérdés, hogy három szettben zárja le a meccset és az elődöntőt Sasa Nedeljkovic gárdája.

Az egyik fél három győzelméig tartó párharcot a Békéscsaba nyerte 3:0-ra. A döntőben a Vasas Óbuda-Fatum Nyíregyháza mérkőzés győztesével játszik, ebben az elődöntőben 1:1 az állás.