BRSE: Megvan az első lépés a döntő felé

2017. április 2. 20:02 | Kovács Dávid

A háromszoros bajnok Linamar-Békéscsabai Röplabda SE két trófeát már nyert idén és most már a harmadikkoz is egyre közelebb áll. A bajnoki elődöntő első meccsén a csabai lányok 3-0-ra verték a Jászberény gárdáját és 1-0-ra vezetnek az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcban.

Linamar-Békéscsabai RSE—Jászberényi RK 3:0 (21, 21, 18)
Békéscsaba, 1500
néző. V.: ifj. Szabó P., Bátkai-Katona.
Békéscsaba: Bodnár, Tálas, Soós N., Clement, Smirnova, Szakmáry. Csere: Molcsányi (liberó), Nazarenko, Petrenkó, Matic. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.
Jászberény: Bleicher R., Gardovic, Fernandez Conde, Slipjevic, Takács B., Pintér A. Csere: Ivkovic (liberó), Lékó, Harmath, Borsos, Fábián. Vezetőedző: Branislav Franic.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 2:0, 3:5, 7:8, 10:9, 18:14, 21:16, 22:21. II. játszma: 6:1, 8:3, 10:10, 14:10, 17:14, 18:19, 22:19, 22:21. III. játszma: 1:4, 5:6, 5:8, 9:8, 14:9, 14:13, 20:13.

A csabai együttes kezdőjéből ezúttal Tanja Matic maradt ki, liberó poszton pedig Molcsányi Rita volt ott a pályán. Egymás hibáiból éltek a csapatok a meccs elején, az első technikainál még a vendég JRK vezetett, de a Szakmáry-Sminova-Clement tengely révén gyártották a pontokat a hazaiak és a második kötelező szünetben már vezettek, sőt, 22-17-nél úgy tűnt, el is dőlt a nyitó játszma. A jászságiak nem így gondolták, rossz hazai nyitásfogadások után egy pontra zárkóztak. Innen már nem volt megállás, ha nem is könnyedén, de a címvédő lezárta a játékrészt (25:21, 1-0).

A második szett elején villámrajtot vett a BRSE, a vendégek mestere, Branislav Franic 6-1-es hátrányban már időt is kért. Talpra állt a negyeddöntőben az MTK-t búcsúztató Jászberény, majd ugyanezt megtette a felvonás közepén is, majd 19-18-ra vezetést is átvette. Az első szett végén is segítettek Sasa Nedeljkovic vezetőedző intelmei és ez most is így volt. Ráadásképp 22-21-es csabai vezetés után a vendégek ki nem kényszerített hibákat is vétettek, így az elsőt lemásolva a másodikban is ugyanolyan arányban diadalmaskodott a hazai egylet (25:21, 2-0).

A harmadik játékrészben lassabban kezdett a bajnok, 5-8 után azonban egy 9-1-es rohanást mutatott be a Bodnár szerváival is megerősített Csaba. Egyszer még zárkózott a tisztességgel helytálló Jászberény, de ellenszer nem volt a hazai rohamokra. Bodnár Dorottya pedig a második meccslabdát értékesítve előnyhöz juttatta a címvédőt a három győzelemig tartó párharcban. A csapatok szerdán, Jászberényben folytatják az elődöntőt.