BRSE: A vereség ellenére is a röplabda ünnepe volt!

2017. március 7. 19:21 | behir.hu

CEV Kupa legjobb négy közé jutásért, első mérkőzés:

LINAMAR-Békéscsabai RSE - Unet Yamamay Busto Arsizio 1-3 (-23, 26, -14, -19).

Régóta várt erre a pillanatra a békéscsabai nagyérdemű! Ez meg is látszott a nézőszámon is. A hétközi időpont ellenére mindent figyelembe véve az utóbbi évek leglátogatottabb sporteseményének kezdését jegyezhettük kedden este fél 6-kor a városi sportcsarnokban. Nem kisebb volt a tét, mint Európa második legrangosabb kupájában a négy közé jutás. Nem vitás, óriási dolog! Már egy órával a találkozó előtt alig lehetett a környéken parkolóhelyet találni, jobban járt aki kerékpárral érkezett. Az állóhelyi lelátót is meg kellett nyitni, az élő tv-közvetítés ellenére 2200 néző várta a kezdő sípszót!

Mondani sem kell, fantasztikus hangulatban kezdődött a meccs, az első pont a vendégeké lett, a második viszont a csabaiaké, óriási hangorkánnal üdvözölve. Talán a tétnek és a nagyhírű ellenfélnek is köszönhetően picit megilletődötten folytatta a BRSE, ennek volt köszönhető hamar a 2-5-ös vendég előny. Nem tartott sokáig azonban ez az érzés, szerencsére a szurkolók támogatásával 5-5-nél már egyenlőt mutatott az eredményjelző. Az olaszok nagyon komolyan vették magyar ellenfelüket, amit bizonyít, hogy 6-7-nél Federica Stufi a saját testi épségét nem kímélve, a reklámtáblákat is felborítva hozott vissza egy labdát. Már az elejétől kezdve rendkívül színvonalas röplabdának örülhetett a publikum, s ezért is értékes volt a tény, hogy az első technikainál a BRSE-nél volt az előny (8-7). Az olaszok hórihorgas sztárjai, Diouf és Martinez felválta rendeztek szőnyegbombázást, a csabai lányok azonban igyekeztek állni a sarat. A védekezés és blokk magas szinten működött a hazai csapatnál, azonban a támadásoknál néhány hiba becsúszott, az ütések pontatlanok voltak helyenként, ennek köszönhetően négy ponttal megugrottak az itáliaiak, 8-12, 10-14, majd 12-16 volt az állás. Sasa Nedeljkovic mester biztatta az övéit, a sáncmunka továbbra is súrolta a kiváló jelzőt, ennek köszönhetően sikerült a felzárkózás, 15-16. Az ellenfél hatalmas erejét mutatja: nem inogtak meg, ezt követően zsinórban szereztek három pontot (15-19). A kérdés adódott: tudnak-e a viharsarki lányok is újítani még? Nos sikerült nekik! 20-20-nál utolérték ellenfelüket, és 22-23-nál is csak egy pontocska volt a vendégek előnye. Ezt követően Martinez bődületes leütésével szemben nem volt ellenszer, két játszmalabdához jutottak az olaszok. Az elsőt még sikerült hárítani, a másodiknál azonban érkezett Diouf és bebombázta a huszonötödik vendégpontot. Nagyszerű küzdelem volt, sajnos egy picivel az amúgy is esélyesebb vendégek bizonyultak jobbnak. Szégyellni való azonban egy csepp sem volt, s ezt díjazták a szurkolók is (0-1).

Fordítás a végén, felállt az egész csarnok!

A második játékrész az addig történtekhez hűen nagyon színvonalas labdamenettel indult, a dologban az volt a bosszantó, hogy az olaszok nyerték. Mint ahogy a következő labdamenetek 75 százalékát. Hiába volt védekezésben jó néhány földön kívüli Molcsányi-bravúr, ebben a periódusban a vendégek ütői termelték a pontokat. Az első technikai szünetnél 4-8, majd kicsivel később 5-11 volt az állás. Heroikus küzdelemmel a csupaszív csabai lányok faragtak a hátrányból, sőt, a kilencedik pont egy fantasztikus labdamenet végén született meg (9-11). Természetesen az olaszok mestere időkéréssel próbálta megtörni az ellenfél lendületét, ami ideig-óráig sikerült is. 11-14-nél azonban ki tudja honnan, újra volt ereje robbantani Szakmáry Grétáéknak. Hihetetlen volt, amit ekkor láttunk, még is igaz volt! A magyarok játékban felülkerekedtek nagyhírű ellenfelükön, és 14-14-nél nemhogy utolérték őket, hanem folyamatosan extázisban játszva, négy pontos előnyre tettek szert (19-15). Már a találkozó addigi lefolyása során is fantasztikus röplabdát láthatott a nagyérdemű, de a tizenkilencedik csabai pont a meccs labdamenetének bizonyult! 22-18-ig tartott a lendület, ennél az eredménynél azonban Martinez és Diouf  magára talált újra, 23-23-nál egyenlőt mutatott a tábla. Ekkor már sejteni lehetett, hogy nem mindennapi izgalmak közepette fog véget érni a második etap. A szurkolók támogatása mellett kétszer is előnyhöz jutott a BRSE, 25-26-ra viszont ezt követően az olaszok álltak jobban. Pokoli izgalmasan alakult tehát, de nem remegett meg a lányok keze, ezt követően zsinórban három pontot szerezve, hozták a játszmát (28-26, 1-1). A közönség percekig felállva tapsolt!

Hajtott a csapat, de az olaszok szereztek előnyt a visszavágóra

A harmadik szett nem indult fényesen. "Hipp-hipp-hurrát" követően 0-3, majd 2-10 az ellenfélnek. Nedeljkovic mester időkérése sem hatott, érezni lehetett, hogy nagyon sokat kivett a lányokból az előző játszma fantasztikus küzdelme. Talán a koncentráció hiánya, megingása volt legjobban érezhető, a nyitásfogadások pontatlanabbá váltak, a sánc is több ízben késett a meccs ezen szakaszában. Ezt követően többé-kevésbé helyreállt a világ rendje, a hazaiak nagy akarással vetették magukat a további küzdelembe, nem lehetett panasz. Ez azonban csak ahhoz volt elegendő, hogy ne növekedjen tovább a különbség. A nyolc pontos különbség végigkísérte tulajdonképpen a játszmát, kivéve a legvégét, amikor már egyértelművé vált a helyzet. Nedeljkovic edző pihentette ekkor egyébként többek között Tálast is, bízva abban, hogy a negyedik játszmára rápihenhet. Legyünk őszinték, ez a húsz perc úgy alakult, ahogy az olaszok szerették volna (14-25, 1-2).

A negyedik játék szerencsére nem úgy indult, ahogy az előző. 3-3-ig felváltva estek a pontok, de ezt követően sajnos jött egy-két hazai baki nyitásfogadásnál, de volt olyan eset, hogy láthatóan hosszú labdába nyúltak bele a csabai lányok. Három ponttal, 8-5-re vezettek az olaszok a kötelező szünetnél. Már-már úgy tűnt, hogy a töretlen buzdítást tanúsító drukkerek támogatásával egyenlít az álláson a Békéscsaba (9-10), azonban mindig volt egy apróság, ami a vendégek felé billentette a labdamenetet. Ettől persze nőtt az önbizalom is, sorozatban öt pontot szerzett a nagynevű ellenfél. 9-15-nél Soós Niki bevitt egy hatalmas bombát, és csapatkapitányhoz méltóan félreérthetetlen mimikával próbálta a többieket is arra ösztönözni, ne adják fel. Az olaszok azonban nagyon összeszedték magukat. Látszott, hogy nem akarják semmiképpen sem a szoros végjátékra bízni a dolgot. Nagyon keményen támadtak, remekül mezőnyöztek, jól szerváltak. A másik oldalon az akarással továbbra sem volt baj természetesen, de egy ilyen jól játszó ellenféllel szemben ez már kevésnek bizonyult. 17-24-nél hét játszmalabdához jutott a rivális, amiből kettőt hősiesen sikerült hárítani.

A 3-1 olasz győzelem azt jelentette, hogy ebben az idényben először jött be az előzetes papírforma, most nem sikerült a bravúr. Az igazsághoz azonban hozzátartozik, hogy ehhez ezen az estén nem bravúrra, hanem kisebb csodára lett volna szükség. Az olasz csapat rendkívül erős, nem véletlen nyerte meg korábba ezt a kupát két ízben is. A BRSE pedig igen is piros betűvel írhatja be a naptárba a 2017. március 7-ét, mert önmagához képest csodásat küzdött, és egy szett megnyerésével meg is örvendeztette a rekordszámú nézőközönséget. A visszavágót március 15-én, szerdán rendezik meg Olaszországban.