A Békés Vármegyei Gyermekdiabétesz Gondozó csapata az idén is megrendezte adventváró családi délutánját. A dr. Réthy Pál Tagkórház Remenár termében megtartott ünnepségen a családok együtt hangolódtak a karácsonyra.
A nyár folyamán halálosan megkéseltek egy békési boxedzőt. Az elhunyt barátai szeptemberben egy koncertfolyammal tisztelegtek az emléke előtte. A rockhangversenyre számos sztárt meghívtak, többek között a debreceni Tancsapda zenekart is. Ám Lukácsék akkor épp nem értek rá, viszont felajánlottak licitre egy oridzsi Lukács-Ibanez akusztikus gitárt. A hangszert a szombati csabagyöngyés bulijuk előtt adták át.
Idén ősszel egy igen egyedi éremlelettel gazdagodott múzeumunk gyűjteménye. Szabó Tamás leletfelderítőnk feltehetően a – Békéscsabától keletre fekvő – késő középkori Püski faluhellyel azonosítható területen, egy, az 1660. évre keltezhető, XIV. Lajos francia király (1643–1715) uralkodása alatt vert ezüstérmet fedezett fel – Fülöp Máté régész írása.
A Békés Megyei Népművészeti Egyesület szombaton tartotta ünnepi közgyűlését. Az eseményen az ezévi tevékenységük és jövő évi terveik megismertetésén túl különböző kitütetésekkel ismerték el az egyéni alkotók és közösségek munkáját.
A Lencsési Közösségi Ház által szervezett 15 eseményből álló adventi rendezvénysorozatának egyik nagy mérföldköve a szombat délelőtti Sakk szimultán volt. Dr. Kerekes Attila mesterjelölt hat vetélytársa ellen játszott.
A Bárka folyóirat, a Békéscsabai Jókai Színház és a Körös Irodalmi Társaság (KIT) közösen péntek este rendezte meg a soros karácsonyi felolvasóestjét a Sík Ferenc Kamaraszínházban.
A Békéscsabai SZC Trefort Ágoston Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium (Trefort) pénteken délelőtt már a harmadik beiskolázási nyílt napját tartotta – most a villany szakágazat volt a centrumban.
Az önkormányzathoz és az előterjesztett képviselőhöz is méltatlanul zajlott az alpolgármester személyéről szóló zárt ülési szavazás – emelte ki Miklós Attila a Szövetség Békéscsabáért-frakció idei utolsó, közgyűlést értékelő tájékoztatóján. Fülöp Csaba a város jelenlegi stabil pénzügyi helyzetének fontosságát hangsúlyozta.
Az év utolsó közgyűlését értékelte a Fidesz-KDNP frakció pénteken. Opauszki Zoltán, a párt békéscsabai szervezetének frakcióvezetője többek között beszélt a következő európai uniós ciklus fejlesztéseiről, a költségvetés módosításáról, valamint az alpolgármester-választás körülményeiről is.
Megtartotta idei utolsó közgyűlés utáni tájékoztatóját Békéscsaba polgármestere (Hajrá Békéscsaba). Szarvas Péter többek között a város illegális hulladéklerakóinak felszámolásáról, az étkeztetési és közlekedési szolgáltatásokról, valamint az alpolgármester választásról tett említést.
Hanukai ünnepi gyertyagyújtást szervezett csütörtök este a Bét Bárhesz Egyesület a Csabagyöngyében. A fények ünnepén többek között fellépett a Sabbathsong Klezmer Band, szólistái: Masa Anita, Masa Tamás és a békéscsabai születésű Varga Tivadar, illetve a helyi erőket Hajtmann Ildikó Békés Megyei Prima-díja előadóművész képviselte.
A Mathias Corvinus Collegium középiskolás programját mutatták be csütörtökön a szervezet békéscsabai képviseletén. Az Andrássy Gyula Gimnázium és Kollégium diákjai négy workshopon ismerhették meg, hogy milyen programokkal várják a klubdélutánokon az intézmény tehetségprogramjában résztvevő diákokat.