Muzsikáló Udvar a Meseházban május 31-én. 19 órakor Újzenekar koncert, és az est keretében kerül megrendezésre Mazányi Judit: SCHÉNER MIHÁLY „Az öröm a gyötrelem jegyese” című kötetének bemutatója.
Tovább olvasom
Lezárult a Békéscsaba Városi Balesetmegelőzési Bizottság, Közlekedési illemszabályok címmel meghirdetett közlekedésbiztonsági gyermekrajz pályázatának zsűrizése és közönség szavazása – olvasható a rendőrség közösségi oldalán.
Igazán különös helyszínt választottak új kalandjuk helyszínéül a Békéscsabai Városvédő és Városszépítő Egyesület tagjai, ugyanis a Békéscsabai Járásbíróság falai között bóklásztak a történelemben pénteken.
Kétmillió forintos adományt vehetett át az Együtt DiabétESZESEN Egyesület pénteken délelőtt. A szervezet a cukorbetegségben szenvedő gyermekek ellátása mellett a mindennapi életben fennálló kihívásokra készíti fel a családokat, melyeket a kórház falain kívül is tovább segít és támogat.
Békéscsaba önkormányzata 800 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyert el a település biztonságos belvízi és csapadékvíz-elvezetési rendszerének továbbfejlesztésére. A pályázat részleteiről Herczeg Tamás országgyűlési képviselő, Nagy Ferenc alpolgármester és Sódar Anita, a Békéscsabai Városfejlesztési Nonprofit Kft. ügyvezetője adott részletes tájékoztatást a városháza dísztermében megtartott projektindítón.