Az elmúlt hétvégén volt kvázi a hattyúdala az Alföld Vívó Akadémia junior párbajtőr csapatának, azaz a Dékány Kinga, Kazár Dóra, Oláh Lili és Petri Renáta alkotta fantasztikus négyesnek. Volt miről beszélgetni Galli Zsolt vezetőedzővel.
A Békéscsaba Előre NKSE továbbra is a kiesést jelentő tizenharmadik helyen áll a női kézilabda NBI-ben. A csabaiak pénteken idegenben lépnek pályára a nyolcadik Dunaújváros otthonában, akik jelenleg Szekszárdon játsszák hazai mérkőzéseiket. A liláknak kötelező a pontszerzés, ha életben akarják tartani a bentmaradásról szóló álmaikat.
Az ökumenikus imahét ötödik napján, azaz csütörtökön Fekete Károly református püspök, Kiss-Rigó László katolikus püspök és Kondor Péter evangélikus püspök hirdette az igét a békéscsabai evangélikus kistemplomban.
Büntetőeljárás indult egy nő ellen, mert békéscsabai munkahelyén, a munkatársai öltözőszekrényéből többek között pénzt vett ki. A rendőrség az ügy vizsgálatát befejezte.
Közösség és régészet Békés megyében címmel tartott előadást csütörtök délelőtt Nagy-Laczkó Balázs, a békéscsabai Munkácsy Mihály Múzeum régésze az intézmény Tégla termében. A program a magyar kultúra hete égisze alatt futott. Az előadás előtt beszélgettünk.
A Lencsési Közösségi Ház és a Márvány Fotóműhely a magyar kultúra napja alkalmából Feketén-fehéren címmel nyitotta meg fotótárlatát szerda délután, a Lencsési lakótelepi kultúrközpontban. Azóta 37 alkotó 37 kópiával várja az érdeklődőket.
A magyar kultúra napján rendezett gálaestet Békéscsaba önkormányzata a Csabagyöngye Kulturális Központban. A megyeszékhely közgyűlése Pál Miklósnénak és a Bárka szerkesztőségének ítélte oda a Békéscsaba Kultúrájáért kitüntetést azért, mert az elmúlt évtizedben nagyban hozzájárultak a város kulturális életének felpezsdítéséhez és a hagyományok őrzéséhez.
Bíróság elé állt az a békési férfi, aki a tavalyi évben lézeres vadriasztóval zavarta meg egy sétarepülő pilótáját. A Gyulai Törvényszék által elrendelt előkészítő tárgyaláson a vádlott nem ismerte el bűnösségét.
Szerda délelőtt kinyílt a 37. Magyar Sajtófotó Kiállítás békéscsabai blendéje a Békéscsabai Szakképzési Centrum Szent-Györgyi Albert Szakgimnázium és Kollégiuma (SZEGYA) aulájában. Számtalan fotós kis helyen is elfért.
A nemzetközi kupaporondon folytatja mérkőzésdömpingjét a Békéscsabai Röplabda Sportegyesület. Az ötszörös magyar bajnok BRSE a Challenge Kupa legjobb 16 együttese között a Calcit Kamnik együttese ellen lép pályára csütörtökön, magyar idő szerint 20 órákor.
Köztes átmenetek címmel nyílt kiállítás Békéscsabán, amely a droghasználat sokdimenziós problémáját igyekszik interaktív és átélhető módon bemutatni az érdeklődőknek. A programot rendhagyó sajtótájékoztatón ismertették a szervezők kedd délután az MSZP békéscsabai irodájában.