Békés megyei sikerek a középiskolások országos versenyén

2017. április 28. 14:24 | behir.hu

Kaposváron rendezték meg a XIV. Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa országos döntőjét. A Békés megyei diákok jól szerepeltek, a szeghalmi Nagy Csaba egyéni második helyet szerzett.

A Somogy Megyei Baleset-megelőzési Bizottság 2017. április 25-e és 27-e között Kaposváron rendezte meg az ORFK - Országos Balesetmegelőzési Bizottság által meghirdetett „Középiskolás Közlekedésbiztonsági Kupa” országos döntőjét. Békés megyét Nagy Csaba, Szilágyi Károly János és Szabó András képviselte. Csapatversenyben az előkelő negyedik helyen végeztek.

Az egyéni versenyben, a segédmotoros kerékpárral versenyzőknél második helyen végzett Nagy Csaba (a képen jobbról), a szeghalmi Péter András Gimnázium diákja. A személygépkocsival versenyzők között ötödik helyezést ért el Szilágyi Károly János, a Gál Ferenc Főiskola Békési Szakképző Iskolájának tanulója. A kerékpáros kategóriában pedig tizennegyedikként végzett Szabó András a Gyulai Szakképzési Centrum szeghalmi Szigeti Endre Szakképző Iskolájának hallgatója.

A Békés megyei középiskolásokat az országos döntőre Kardos József pedagógus, illetve Bielik Pál és Áchim László gépjárművezető oktatók készítették fel.

forrás: police.hu