Az Újpest sem állította meg a Csirkefogókat

2016. október 17. 16:56 | behir.hu

Éllovasok találkozóját hozta az OB I B-s vízilabda-bajnokság Keleti csoportjának negyedik fordulója, amelynek során a csabai csapat a fiatal erőkből álló újpesti alakulatot fogadta szombaton a békéscsabai Árpád fürdőben. Szoros első félidő után a mérkőzés második félidejét a hazaiak uralták, így továbbra is vezetik a tabellát.

Csabai Csirkefogók VK—Újpesti VSE 11—7 (2—2, 3—2, 3—1, 4—2)
OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Tóth Sándor, Lehmann István. Békéscsaba: Gál — Szeles, Szabó Z. 4, Józsa, Ajtai 2, Zsilák, Németh D. 3. Cs.: Szentesi (kapus), Bodor, Rácz 2, Mucsi, Vesa, Péter, Tifrea. Edző: Kádár József. Újpest: Vértes — Vadovics, Knézy 2 (1), Baksa, Hertzka 1, Dobay 1, Balli 2. Cs.: Bauer, Korbács, Szatmári, Szpenátyi, Horváth B. 1, Németh S., Mezei. Edző: Ludányi Kadosa.
Gól emberelőnyből: 6/2, ill. 9/4. Büntetők: 0/0, ill. 1/1. Kiállítás cserével: Józsa, ill. Hertzka. Kipontozódott: Németh D., Mucsi. A mérkőzés alakulása: 0—2, 3—3, 3—4, 7—4, 7—6, 11—6.

Kisebb késéssel kezdődött a mérkőzés, mert egy karambol miatt a vendégek csak a kezdés előtt negyed órával érkeztek meg, de kaptak időt a házigazdáktól a melegítésre. Nem úgy kezdődött a találkozó, ahogy azt a pályaválasztó gondolta: két és fél percen belül kétszer volt eredményes az Újpest, akkor még zaklatottan játszottak a Csirkefogók. Igaz, a házigazdák ezt az első negyed végére egalizálták. A folytatásban 3—4-ig az Újpest vezetett, ám ezt követően jött egy jó hazai széria, a négygólos sorozattal megfordították a mérkőzés állását. A fővárosiak még egyszer feltámadtak, de egy újabb négygólos etap végképp megpecsételte az egyre jobban fáradó lila-fehérek sorsát.

A vendégek, ha nem is teljesen tudatosan, de igyekeztek a csabaiak rutinos pólósait kiiktatni a játékból, Józsa Tibor és Németh Dániel cserével, illetve kipontozódással idő előtt végleg kénytelen volt elhagyni a medencét. A fiatal újpest vízilabdázók megúszással és zónázással operáltak, a házigazda a szoros emberfogást választotta, ami viszont végképp kivette a vendégek erejét. Így végül egy izgalmas, változatos mérkőzésen a csabaiak jelentős gólkülönbségű mérkőzésen verték a nyáron egy jottányit sem változott tavalyi bajnokot. Az Újpest a nyáron azért nem juthatott fel, mert az OB I-ben már ott van az „anyacsapatuk”, egy klubból pedig két alakulat ugyanabban az osztályban nem szerepelhet.

Kádár József: Küzdelmes mérkőzésen magabiztosan győztük le a tavalyi bajnokot, minden dicséretet megérdemel a csapat.

További eredmények: Szolnoki VSC—Hódmezővásárhelyi VSC 10—9. Debreceni VSC—Eszteházy Károly Főiskola SC, Eger 7—14. Ceglédi VSE—Ybl Waterpolo Club 9—7. A MAFC—BVSC-Zugló mérkőzést október 20-án játsszák.

Az állás négy forduló után: 1. Csabai Csirkefogók VK 12, 2. Újpesti VSE 7 (36—34), 3. Eszteházy Károly Főiskola SC, Eger 7 (35—36), 4. Ybl Waterpolo Club 6 (44—30), 5. BVSC-Zugló 6 (32—30), 6. Ceglédi VSE 6 (38—38), 7. Szolnoki VSC 6 (34—41), 8. Debreceni VSC 3 (34—48), 9. MAFC 1 (23—29), 10. Hódmezővásárhelyi VSC 1 (33—46).