Friss hírek

2026. február 17.

Magyar kutatók fejlesztése segíthet az epilepszia kezelésében

Forradalmian új módszert fejlesztenek magyar kutatók, amelynek lényege, hogy a fejbőr alá ültetett elektródával időben felismerhetők legyenek az epilepsziás rohamok elektromos jelei, illetve célzott elektromos ingerlésekkel csökkenthető legyen a rohamok száma. A Semmelweis Egyetemen és a Szegedi Tudományegyetemen folyó fejlesztések kiemelkedő jelentőségűek azokban az esetekben, amikor a betegek nem reagálnak a hagyományos gyógyszeres kezelésekre.
2026. február 17. 14:21 | behir.hu
Tovább olvasom

NKFH: az ellenőrzések fókuszában az akciós árak és a vásárlók megtévesztése

A Nemzeti Kereskedelmi és Fogyasztóvédelmi Hatóság (NKFH) és a szakmai irányítása alatt álló kormányhivatalok 2026-ban is országosan ellenőrzik a hagyományos kereskedelmi egységeket. Az ellenőrzések célja a fogyasztók anyagi érdekeinek megerősített védelme, valamint a megtévesztő árfeltüntetési és értékesítési gyakorlatok visszaszorítása - jelentette be keddi közleményében a hatóság.
2026. február 17. 09:42 | behir.hu
Tovább olvasom
2026. február 16.

Elődöntős a BRSE – öt szettben zárták le a párharcot Nyíregyházán

Bejutott a TippmixPro Női Extraliga elődöntőjébe az MBH-Békéscsaba, miután a negyeddöntő második mérkőzését is megnyerte a Fatum Nyíregyháza otthonában. A csabai együttes kétszettes előnybe került, a házigazda azonban egyenlített, a döntő játszma végül ismét a vendégeké lett, így 2–0-s összesítéssel a BRSE jutott a legjobb négy közé.
2026. február 16. 21:57 | Babcsák Dóra
Tovább olvasom
FEL