A listavezető újabb győzelme!

2017. március 4. 11:46 | behir.hu

Az előző heti, bravúros, Újpest elleni győzelmet követően most hazai pályán kellett szerepelnie a csabai vízilabda együttesnek. Újabb fővárosi gárda, az ötödik helyen álló BVSC volt az ellenfél.

Az első negyedben meglepetésre a vendégek ragadták magukhoz a kezdeményezést, 3-1-re vezetni is tudtak. Aztán úgy tűnt "kiegyenesedik a történet", az első negyed végén minimális egygólos vezetés csabai oldalon (4-3).

Nem így gondolták azonban a fővárosiak, nagyon jó védekezést mutattak be, a hazai együttes nem nagyon találta ennek ellenszerét. A mérkőzés felénél két góllal is vezetett már a BVSC, aztán végül csak egy lett belőle, de ettől függetlenül minden nyílt maradt (7-8).

Kádár József, a Csirkefogók mestere a harmadik negyedre kapuscserére szánta el magát, ami nagyon jó döntésnek bizonyult. A frissen beállt Szentesi lehúzta s rolót, s ezzel nagyon sokat segített a csapatán. Ennek is volt köszönhető végül, hogy hazai előnnyel zárták a csapatok a harmadik negyedet (10-9).

Az utolsó etapban még egy közeli lövéssel kiegyenlített ugyan a fővárosi csapat, de ezt követően már nem volt mese, megrázta magát a listavezető. Amit eddig elbizonytalankodtak a csabaiak, azt ezentúl biztosan értékesítettek, többek között az emberelőnyös helyzeteket. Négy lett végül közte a különbség (15-11), de a vendégek minden dícséretet megérdemelnek, mert nagyon sokáig kiélezett küzdelemre késztették a tabella első helyezettjét!