Vízilabda: Újabb kiélezett meccset nyertek a Csirkefogók

2017. május 6. 13:07 | Kovács Dávid

A vízilabda OB I B rájátszásában a Csabai Csirkefogók együttese veretlen volt két forduló után, a harmadik körben pedig a Neptun VSC érkezett az Árpád fürdőbe. A fővárosiak az első félidő után még vezettek, de a viharsarkiak jobban bírták a hajrát és kiélezett meccsen 13-12-re győztek.

A mérkőzés első találatát a házigazda szerezte Józsa Tibor révén, azonban ezután jött a hidegzuhany: gyenge támadójáték, vendég lefordulások és négy Neptun-gól. Nehéz helyzetből várta a folytatást a csabai egylet, amely a második negyedben többek között Ajtai Miklós szenzációs csavartalálatával meccsben tartotta magát, így féltávnál két gól volt a lemaradás (3-5).

A második félidőben kiszakadt a gólzsák, a hazaiak is belelendültek a játékba. Pontosabb kinti lövésekkel operáltak a házigazdák, Szabó Zoltán, Mucsi Zsolt és Major levente is eredményes volt a fordulást követően. A vendégek több emberelőnyt kaptak a meccsen, de nem tudtak élni a lehetőségekkel, inkább távoli próbálkozásokkal voltak eredményesek.

Az utolsó nyolc percre 8-7-es hazai vezetéssel fordultak a csapatok. A negyedik negyed elején úgy tűnt, eldőlhet a meccs, azonban a fővárosiak tudtak válaszolni a hazai találatokra, sőt, három perccel a vége előtt 11-11-nél újra egyenlő volt az állás. A hajrában Kádár József csapata volt higgadtabb: Ajtai Miklós másfél perccel a vége előtt harmadik találatával 13-12-re alakította az állást, amivel kialakult a végeredmény.

A Csabai Csirkefogók, ha a vártnál nehezebben is, de begyűjtötték a három bajnoki pontot és a forduló végén is dobogós helyen állnak majd az OB I B tabelláján.