Vizes vb: Országos csúccsal döntős a férfi gyorsváltó!

2017. július 23. 12:52 | behir.hu

A Kozma Dominik, Németh Nándor, Holoda Péter, Bohus Richárd összetételű 4x100-as gyorsváltó végig az élmezőnyben haladt. A Békéscsabai Előre Úszó Klub versenyzője volt az utolsó ember és a kvartett végül a harmadik helyen zárt a második előfutamban (3:13.28), ezzel bejutott az esti döntőbe a vizes világbajnokságon.

A magyar csapat kiválóan kezdett, Kozma Dominik országos csúccsal adta át a váltót (48.61). A junior világbajnokságra készülő Németh Nándor is szenzációsan haladt, majd a kiváló váltást produkáló Holoda Péter is remekül teljesített. A Békéscsabai Előre Úszó Klub kiválósága volt az utolsó ember a csapatban. Bohus Richárd is nagyszerűen hajrázott, így a magyar gárda több mint három másodperccel megjavította az országos csúcsot. A végig élmezőnyben úszó négyes harmadik helyen végzett és az ötödik helyen kvalifikálta magát a fináléban.

A kvartett a 2016-os Európa-bajnokságon elért 3:16.55 perces magyar rekordot adta át a múltnak.