Úszó ob: A békéscsabai Bondár Lilla 4. helyen végzett 200 méteres mellúszásban

2021. március 26. 14:09 | Kovács Dávid

A Békéscsabai Előre Úszó Klub 16 éves versenyzője 5. helyen jutott a 200 méteres mellúszás fináléjába és a csütörtöki egyéni csúcsát megközelítve a bravúros, 4. pozíciót szerezte meg a 123. Felnőtt Úszó Országos Bajnokságon, pénteken délelőtt.

Bondár Lilla a 9. idővel volt nevezve a 200 m női mellúszás előfutamára, ahol csütörtök délután egyéni csúcsot úszva, 2:35,36-os idővel, az 5. helyen kvalifikálta magát a döntőbe.

A csabaiak tehetsége maradéktalanul teljesítette edzője által felvázolt tervet: taktikusan versenyezve - a mezőnyben szinte egyedüliként - sikerült megközelítenie a csütörtök délután megúszott egyéni csúcsát – számolt be a csabai klub közösségi oldala. A 16 éves úszó egy helyezést javítva a 4. helyet szerezte meg.

A 16 esztendős úszó szerdán a 100 méteres mellúszás döntőjében is értékes helyezést gyűjtött be. A legfiatalabb versenyzőként rajthoz állva 6. helyezést ért el. Formáját mutatja, hogy ideje éppen csak elmaradt az előfutamban elért egyéni csúcsától. A fináléban 1:12,49-et mutatott az óra célba érkezéskor.