Újra a tabella élén

2016. december 3. 12:57 | behir.hu

A Tisza-partiak kérésére szombat helyett már pénteken késő este megrendezték a 11. forduló első mérkőzését, a Békéscsaba—Szolnok találkozót. A viharsarki gárda, ha nem is könnyen, de hozta a papírforma eredményt, és miután az egriek kikaptak a fővárosban, a Keleti csoportban újra élre álltak a Csirkefogók.

Csabai Csirkefogók VK—Szolnoki VSC 12—9 (4—2, 3—3, 1—2, 4—2)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Keleti csoport, 11. forduló, Békéscsaba, 100 néző. V.: Berki András, Pásztor Antal. Békéscsaba: Gál — Tóháti 1, Szeles, Szabó Z. 2 (2), Józsa 1, Ajtai 1, Németh D. 1. Cs.: Szentesi (kapus), Rácz 2, Mucsi 1, Flajsman, Péter, Tifrea 3. Edző: Kádár József. Szolnok: Balangó — Stefanidesz 2, Kotlár, Bodoróczki 1, Monostori, Hangay 3, Soltész 1. Cs.: Menkó 1, Melkuhn, Bukta, Kovács M. 1. Edző: Kis Tamás.
Gól emberelőnyből: 3/0, ill. 11/2. Büntetők: 3/2, ill. 0/0. Kipontozódott: Tóháti, ill. Soltész. Az eredmény alakulása: 0—1, 1—1, 1—2, 5—2, 7—4, 7—6, 10—9.

Miután hétköznapra esett a találkozó, kissé tartalékosan állt ki a csabai gárda a Tisza-partiak ellen. A gyógyszer-kémikus kutató dr. Makra Zsolt Kínában van ezekben napokban egy konferencián, ugyancsak munkahelyi elfoglaltság miatt hiányzott Bodor Csanád, az ebben a tanévben érettségiző Zsilák Lászlónak pedig pénteken volt a szalagavatója.

Kissé döcögve kezdődött a mérkőzés békéscsabai szempontból, a fiatal, tehetséges és gyors szolnokiak az első negyed közepéig vezettek. Ezt követően egy jó szériát fogott ki a házigazda és Szabó Zoltán két büntetőből esett góljával, valamint Rácz Norbert és Józsa Tibor egy-egy találatával 5-2-re alakították az eredményt. A félidőig meg is maradt a két-háromgólos előny, ám ezt követően egy találatra felzárkóztak a szolnokiak. Innen kezdve egészen az utolsó percig csupán egyetlen gól volt a Csirkefogók előnye, miután a vendégek a hazaiak minden góljára mindig tudtak válaszolni. Az utolsó percben azonban az egyik legrutinosabb, majd legfiatalabb játékosunk, Németh Dániel és Ovidiu Tifrea akcióból betalált, így magabiztosabbnak tűnő győzelemmel zárt a vendéglátó. Mint a mezőny szinte minden tagja, a szolnokiak is zónavédekezéssel igyekeztek operálni, így arra kényszerült csapatunk, hogy átlövésekkel próbálkozzon. Voltak a mérkőzésnek olyan szakaszai, amikor ezek nem voltak sikeresek, de ugyanakkor dicséret illeti a játékosokat azért különösen, hogy a két büntetőgólon kívül valamennyi találat akcióból esett.

Kádár József: Kicsit nehezebben sikerült győznünk, de a lényeg, hogy megvan az újabb három pont. Ha a légiósainkkal több közös edzést tudnánk tartani, minden bizonnyal jobban mennének az átlövések is. Annak különösen örülök, hogy mindenki sok játéklehetőséget kapott és a fiatalok éltek is a lehetőséggel.

További eredmények: BVSC-Zugló—Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger 10—9. Ceglédi VSE—Újpesti VSE 8—6. Hódmezővásárhelyi VSC—MAFC 110, Budapest 16—11. Az Ybl Waterpolo Club—Debreceni VSE mérkőzést késő este játsszák.

Az alapszakasz Keleti csoportjának állása a 11. forduló után: 1. Csabai Csirkefogók VK 25, 2. Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger 23, 3. Ybl Waterpolo Club 20, 4. Ceglédi VSE 20, 5. Újpesti VSE 19, 6. BVSC-Zugló 19, 7. Hódmezővásárhelyi VSC 9, 8. MAFC 110, Budapest 9, 9. Szolnoki VSC 6, 10. Debreceni VSE 4. (A sorrendben azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény dönt).