A fővárosban, Újpesten kezdte a februári menetelést a BRSE. A csabai lányoknak nem okozott gondot a három pont begyűjtése.

UTE – Linamar-Békéscsaba 0:3 (–20, –16, –17)
Megyeri út, 300 néző. V: Mezőffy, Szabó P.
UTE: Ancsin 5, Headen 3, Dégi 7, Miklai 6, Bezandolska 7, Varbanova 3. Csere: Kötél D. (liberó), Lutter E., Háfra. Vezetőedző: Valics György.
BRSE: Tálas 3, Clement 8, Szakmáry 11, Smirnova 17, Bodnár 4, Matic 11. Csere: Molcsányi, Szpin (liberók), Soós 1. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic.
Az eredmény alakulása. I. játszma: 5:2, 8:7, 9:13, 14:14, 14:20, 19:22, 20:24. II. játszma: 5:4, 6:8, 7:11, 11:11, 12:16, 15:24. III. játszma: 0:5, 3:8, 7:14, 10:16, 12:21, 17:24

Újpesten sem szakadt meg a Linamar-BRSE hazai veretlenségi sorozata. A címvédő magabiztos teljesítményt nyújtottak az edzőváltás közben járó lila-fehérekkel szemben. A házigazda igazából egyik szett végjátékában sem tudta megszorongatni ellenfelét. A legeredményesebb játékos az új légiós, az orosz Irina Smirnova volt, aki 17 pontig jutott a találkozón.

Valics György: Ez a meccs kiváló mérce volt ahhoz, hogy tudjuk, hol tartunk most. Láttam bíztató jeleket és a küzdeni akarásra nem lehetett panasz. Amíg stabil volt az alapjátékunk, addig szorosak is voltak a játszmák, több ilyen meccset kellene játszani ahhoz, hogy fejlődni lehessen.

Sasa Nedeljkovic: Most nem pörögtünk maximális fordulatszámon, de amit ki akartunk hozni ebből a meccsből, azt ki is hoztuk. Keddre készülünk, hiszen számunkra a Beziers ellen lesz az év meccse.