Továbbra is játszmaveszteség nélkül!

2016. december 9. 19:00 | behir.hu

Röplabda NB I: BRSE -Jászberényi RK 3-0.

Az edzőváltás után egyre jobb formába lendülő Jászberényi csapat volt ezúttal a békéscsabaiak ellenfele a városi sportcsarnokban. Az eddig lejátszott hét bajnoki mérkőzést játszmaveszteség nélkül hozta le a BRSE, ennek a derbinek is az volt a tétje, hogy a vendégcsapat legalább meg tudja-e szorítani Maticsékat.
Nos ez az első játszmában annyira nem sikerült, miután ugyan az elején még 10-8-ig tartotta magát a Jászi együttes, viszont innentől kezdve egyértelműen a hazaiak domináltak. Átvették az irányítást, nem volt kiemelkedő egyéni teljesítmény, de a feljavuló csapategységnek köszönhetően simán hozták a lányok az első játékot 20 perc alatt (25-12).
A folytatás azonban egyértelműen szoros csatát hozott. Slijepcevic irányításával, illetve bombáival remekül tartotta magát a vendéggárda, az első kötelező technikai szünetnél 8-7-re vezetett is. Nyolc ponttal később már a Viharsarkiaknál volt az előny, de ez is csak minimálisan (16-15). Ezt követően Matic is megrázta magát, sikerült néhány sánc is, ennek volt köszönhető a hárompontos előny. A Jázberény azonban továbbra sem adta fel, a vége előtt kiegyenlítették az állást (23-23), csak a nagyobb rutinon múlt a szettgyőzelem. Végül a minimális két pont különbséggel sikerült hozni az játékot.
A harmadik "etapban" mintha lemásolták volna a csapatok az előzőt, ugyanúgy történt miden, a volt csabait, Fábián is soraiban tudó vendégek nem voltak hajlandók leszakadni. A végén ugyanúgy volt három Is volt a csabaiak előnye, ettől függetlenül minimális lett a ismét a vége (25-23).
Ha nem is a legkiválóbb játékkal, de hozták a lányok a kötelezőt, sőt a jól helytálló ellenfél ellenére most sem vesztettek játszmát. Következik idegenben a Gödöllő..