Sikeres búcsú a hazai közönségtől

2016. december 12. 13:16 | behir.hu

A Békés-Drén KC NB I/B-s együttese hétvégén az őszi szezon utolsó hazai mérkőzésén, a tabella harmadik fokán álló Nyíregyházát fogadta. A Tiszavasváriban elszenvedett váratlan vereség után javítottak Papp Bálint fiai és győzelemmel búcsúztak közönségüktől.

Békés-Drén KC - Nyíregyháza 32 - 26 (16-10)

Békés: DOMOKOS D. - Herczegh J. 3, GAZSÓ P., Oláh G. 5, Cifra T. 5 (1), Varsandán Á. 2, KOVÁCS P. 6 (1). Csere: Vikor F., Pankotai B. (kapusok), KOPCSÁK J., Kánya L. 4, Polgár T. 1, Domokos I., SZILÁGYI D. 5, Felföldi G., Kiss R. 1 (1).
Nyíregyháza legjobb dobói: Varga L. 8, Pánczél Z. 5.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc. Hétméteresek: 3/3, ill. 1/1.

Mindkét csapatnak fontos pontokat jelentett a szombati mérkőzés, ami látszott is a meccs első negyedórájából. Felváltva estek a gólok, a félidő közepén 7-7 volt az eredmény. A folytatásban a békésiek szinte állva hagyták nyírségi ellenfelüket és egy 7-0-s szériával a 27. percben már 14-7 állt az eredményjelzőn. Ezután próbálta utolérni a békési csapatot a Nyíregyháza, a félidő végére 16-10-re sikerült javítaniuk.

A második játékrészt remekül kezdték a fiúk, perceken belül már 10 gólos előny volt a békésiek kezében. Domokos Dusán, remek formában hárította sorra a nyírségiek lövéseit, illetve támadásban is eredményes volt csapatunk. A félidő közepéhez érve rendezte sorait a vendég gárda, ám utolérni nem tudták a házigazdát, csak némileg szépíteni az eredményt. Így a végjátékban már csak a gólkülönbség volt kérdéses. Az egyik legjobb hazai mérkőzését játszották Cifráék, így legyőzték a Nyíregyházát, és egy pont különbségre állnak egymás mögött a tabellán a csapatok.

Papp Bálint (edző): - Csapatként tudtunk funkcionálni, ezáltal eredményesek lenni. Ezen az úton kell tovább haladnunk, hozzáállásban így kell teljesíteni minden mérkőzésen a jövőben.

Az utolsó őszi fordulóban Szigetszentmiklósra utazik majd a békési alakulat december 18-án.

Forrás: Békés-Drén KC