Röplabda: 3:1-es csabai győzelem a Nyíregyháza elleni rangadón

2022. november 19. 21:54 | Papp Ádám Sándor

A női röplabda Extraliga ötödik fordulójában rangadót rendeztek a Városi Sportcsarnokban, ugyanis az elmúlt években nagy csatákat hozó párharc, a Swietelsky-Békéscsaba és a Fatum Nyíregyháza mérkőzése volt terítéken.

Az arany-fekete szerelésben pályára lépő BRSE négy fordulót követően szettveszteség nélkül vezette a bajnokságot, míg a Nyíregyháza egy győzelemmel és három vereséggel a tabella 6. helyét foglalta el a találkozót megelőzően.

Álomszerűen kezdődött a rangadó a hazai együttes számára, amely az első perctől kezdve magához ragadta az irányítást és hamar 12:4-re ellépett ellenfelétől. A Nyíregyháza mestere mindkét idejét kikérte, de a különbség tovább nőtt. A Békéscsaba tetemes előnyre tett szert a hajrában és még a liberoként szereplő Molcsányi Rita is pontot jegyezhetett a szettben. Az etapot végül 25:15-re a BRSE nyerte meg.

A második játékrész elején fej-fej mellett haladtak az együttesek, majd Ceyda Aktas bomba ütését követően elkezdett elhúzni ellenfelétől a viharsarki gárda. Marta Drpa is elkezdte termelni a pontokat, így a BRSE 16:8-as előnyt épített ki. A végjáték hatpontos hazai előnyből kezdődött, azonban 21:16 után hullámvölgybe került Tóth Gábor csapata. Hiába kért időt a hazaiak trénere, a szabolcsiak 5:0-s sorozatot követően kiegyenlítettek, majd a vezetést is átvették. A szett hajrájában jobban koncentráló Nyíregyháza 25:22-re nyerte az etapot és ezzel 1:1-re módosította a mérkőzés állását.

(Fotók: Imre György)

A harmadik játszmában villámrajtot vett a csabai együttes, Marta Drpa több ponttal kivette a részét abban, hogy csapata 11:3-as sorozattal kezdett. A folytatásban tovább nőtt a különbség és a magabiztosan játszó BRSE 25:11-re megnyerte az etapot.

A negyedik játékrészben nehezen rajtolt a Swietelsky-Békéscsaba, a vendégek agresszívan támadtak és kétpontos előnyre tettek szert. A játszma közepén magára talált a hazai gárda, Bodnár Dorottya két ásza után pedig már 17:11-re vezetett. A szett hajrája ismét tetemes csabai előnyből kezdődött, ám ezúttal Tóth Gábor tanítványai jobban koncentráltak és 25:17-re megnyerték az etapot, valamint 3:1-re a mérkőzést.

A Swietelsky-Békéscsaba győzelmével továbbra is hibátlan mérleggel, valamint jobb szettarányának köszönhetően vezeti az Extraliga küzdelmeit. A BRSE legközelebb november 25-én pénteken a szintén öt győzelemmel, második helyen álló Vasas Óbuda otthonában lép pályára.