Rio 2016: 200 méteren hetedik a férfi kajakos duó, a magyar kenus sem jutott tovább

2016. augusztus 18. 13:18 | Varga Diána

Hetedik lett a Hufnágel, Ceiner kajakos duó, a kenus Hajdu Jonatán második a B döntőben 200 méteren.

A csütörtöki döntőben a rajtnál a mezőny nagy része gyorsabb volt a szinte teljesen megtelt lelátótól legmesszebb, az 1-es pályán evező magyar egységnél, amely a táv nagy részében az olaszokkal és a szlovákokkal vívott külön harcot. Az ebben a számban 2013-ban és 2014-ben U23-as világbajnokságot nyert honvédos kettős 250, 500 és 750 méternél is a nyolcadik helyen lapátolt, de megindítva hajóját a hajrában a szlovák egységet meg tudta előzni - adta hírül az MTI. Hufnágel eredetileg Dombvári Bencével indult volna a játékokon, de miután megnyerték a hazai válogatót, kiderült, hogy Dombvári doppingtesztje pozitív lett, így Ceiner került a hajóba. Hufnágel és Ceiner tagja az 1000 méteren induló négyesnek is.Győzött a tavaly világbajnok és végig az élen haladó Max Rendschmidt, Marcus Gross német duó. Ebben a számban a Dombi Rudolf, Kökény Roland páros volt a címvédő.

"Az elsődleges cél az volt, hogy a döntőbe bejussunk, ezt tegnap sikerült teljesíteni" - nyilatkozott Ceiner Benjámin a távirati irodának. - "Úgy szerettünk volna kiszállni a hajóból, hogy ne maradjon bennünk több, szerintem ez is sikerült."

"Fájt a döntő - mondta Hufnágel Tibor. - Erre számítottunk az elő- és középfutam alapján, nagyjából erre a helyre vártuk magunkat" - tette hozzá, jelezve, nem jelentett plusz terhet számukra, hogy egy olimpiai döntőben indulnak: "Ugyanúgy hajtani kell. Nem hegedülni jöttünk, vagy gitározni, hanem kajakozni."

A páros jövőjére vonatkozó kérdésre Hufnágel úgy válaszolt: "folytatjuk". "Ha jó formában leszünk tavasszal, akkor miért ne mennénk tovább, semmi akadálya ennek" - fogalmazott Ceiner Benjámin.

A kenus Hajdu Jonatán  a 10. helyen végzett 200 méteren

A Dunaferr 20 éves ifjúsági világbajnoka szerdán negyedikként zárt a középfutamában, ezzel lecsúszott a fináléról, de azt nyilatkozta, hogy szeretné megnyerni a B döntőt. Nagyon kicsin múlt, hogy ez nem sikerült neki.  Csütörtöki futamában jól kapta el a rajtot, a sprinttáv nagy részében az élen haladt a 4-es pályán, de a végéhez közeledve az 5-ösön mellette lapátoló cseh Martin Fuksa egyre jobban megközelítette, majd hajóját jobban rúgva be meg is előzte őt.

A Tótka-Molnár páros végül a negyedik helyen végzett, erről itt írtunk bővebben.