Ötgólos sikerrel tört meg a jég

2016. augusztus 24. 17:20 | behir.hu

Megszerezte első idei győzelmét a Békéscsaba 1912 Előre labdarúgó csapata. A lila-fehérek a 6. forduló nyitómeccsén 5-0-ra verték a feljutás egyik nagy esélyesét, a Puskás Akadémia együttesét, amely kilenc emberrel fejezte be a találkozót.

A mérkőzés előtt jött a hír: Zoran Spisljak vezetőedzőnek kiújultak a gerincbántalmai, így segítője Boér Gábor ugrott be a helyére. Ez nem zavarta meg a nyeretlen Csabát, hiszen a 11. percben Szalai labdáját a gólvonalról rúgta ki a visszafutó védő. Egy perccel később már senki nem akadályozta meg a hazai találatot: Birtalan Botond érkezett egy bedobott labdára és bevágta a kapu jobb oldalába (1-0). A folytatásban a Puskás Akadémiánál volt többet a labda, de újabb gólt a lilák szereztek, Nagy István jobbról az oldalvonal mellől végzett el szabadrúgást, labdája pedig a jobb felső sarokban kötött ki (2-0).

A második játékrészre kettős cserével próbált frissíteni a vendégek edzője, Szijjártó István, a felcsútiak mezőnyfölényben voltak, de lilák jól védekeztek. A 61. percben egy összecsapás után Zsidai törlesztett és rúgott bele a földön fekvő Birtalanba, Vad II. játékvezető pedig kiállította. A vendégek kinyíltak, a hazaiak pedig felszabadultan játszottak, több veszélyes kontrát vezettek, de Gránicz és Pilán sem tudott betalálni. A mérkőzés a 81. percben dőlt el végleg, amikor a kiugró Grániczot Gőcze kapus ütötte el. A piros lap itt is járt, ráadásul a vendégeknek nem maradt több cseréjük, a csereként beálló Nagy Zsolt állt be a kapuba. A megítélt szabadrúgáshoz Nagy István állt oda, aki ugyan nem helyezte jól a szabadrúgást, de így is megszületett a harmadik csabai gól (3-0). A hajrában szétesett a Puskás, Birtalan és Bagi István is betalált, a vége 5-0 és kiütés.

A csabaiak ezzel megszerezték első győzelmüket és elléptek a tabella utolsó helyéről. A lila-fehérek vasárnap Kisvárdán folytatják a bajnokságot.