Őrzik veretlenségüket a Csirkefogók

2016. november 2. 04:25 | behir.hu

Bármely csapat legyen a pályaválasztó, az elmúlt években mindig az Ybl került ki Csabai Csirkefogók elleni párharcokból győztesen. Már csak ezért is, no meg amiatt, hogy a viharsarki csapat eddig veretlen és százszázalékos volt az idei bajnokságban, nagy várakozás előzte meg a találkozót. Végül a mumus elleni döntetlennel megmaradt a veretlenség.

Csabai Csirkefogók VK—Ybl Waterpolo Club, Budapest 11—11 (3—1, 0—4, 4—1, 3—4)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. V.: Tóth Sándor, Fodor Ádám Gergely. Békéscsaba: Gál — Szabó Z., Józsa 1, Ajtai 5, Makra 3 (1), Zsilák, Németh D. Cs.: Szentesi (kapus), Tóháti, Bodor, Szeles 1, Rácz 1 (1), Mucsi, Tifrea. Edző: Kádár József. Ybl Csillagh — Baj 1, Kibédi 3 (1), Lévai 2 (1), Cserdi, Sziklai, Jávor 2. Cs.: dr. Nagy S., Cséplő, Rákos 3, Csurgó, Gyarmathy. Edző: Köllő Attila.
Gól emberelőnyből: 8/1, ill. 13/4. Büntetők: 2/2, ill. 2/2. Kiállítás cserével: Rácz, ill. dr. Nagy S. Kipontozódott: Zsilák, ill. dr. Nagy S., Csurgó. Az eredményalakulása: 1—0, 1—1, 3—1, 3—2, 4—2, 4—6, 7—6, 7—7, 9—7, 9—11.

Nem is kezdhettek volna jobban a békéscsabaiak, alig három és fél perc után 3—1-re vezettek — mindhárom gólt a nagy kedvvel és dinamikusan játszó Ajtai Miklós lőtte — hol a szélről, hol középről, az átlövő helyéről vette be a fővárosiak kapuját. A második negyedben azonban megtorpantak a házigazdák, ami az egyre gyarapodó hibáknak és a rossz lövéseknek, passzoknak volt köszönhető, nem véletlenül fordított az Ybl.

A térfélcsere után sokat javult a házigazdák játéka, az egyre agresszívebb és harcosabb mérkőzés folyamán ismét átvették a vezetést. A találkozó hektikusságára jellemző: a negyedik negyedben ismét a vendégeknél volt az előny, akik zsinórban négyszer voltak eredményesek. Egyre több volt a bunyó a medencében, egyik csapat sem engedett, mindent bevetettek a győzelem érdekében. Egymás után repültek is ki a játékosok, nagyon sok volt a kiállítás, sőt a kettős kiállítás is a finisben. Rákos másfél perccel a vége előtt 9—11-re alakította az eredményt, már úgy tűnt, elszáll a hajó, de még egyszer megemberelték magukat a Csirkefogók, először Szeles Ákos szépített nem sokkal a fővárosiak gólja után, majd 51 másodperccel a lefújás előtt Makra Zsolt egy jogos büntető bevágott, így lett döntetlen a mérkőzés végeredménye. Ezzel a csabaiak hat forduló után is őrzik veretlenségüket az idei bajnokságban.

Kádár József: Változatos, izgalmas mérkőzést hozott a fővárosiak elleni rangadó. Mindkét csapat nagyon jól küzdött, igazságos a döntetlen.

További eredmények: Szolnoki VSC—BVSC-Zugló 9—12. Debreceni VSC—Ceglédi VSE 12—12. Hódmezővásárhelyi VSC—Újpesti VSE 8—11. MAFC 110—Eszteházy Károly Főiskola SC, Eger 9—12.

Az állás hat forduló után: 1. Csabai Csirkefogók VK 16, 2. Újpesti VSE 13 (52—37), 3. Eszteházy Károly Főiskola SC, Eger 13 (54—50), 4. Ybl Waterpolo Club 10 (65—49), 5. BVSC-Zugló 10 (63—59), 6. Ceglédi VSE 7, 7. Szolnoki VSC 6, 8. Hódmezővásárhelyi VSC 4 (55—69), 9. Debreceni VSC 4 (58—74), 10. MAFC 2.