Országos Taekwon-do bajnokságnak adott otthont Békéscsaba

Zámbori Eszter | 2017. március 15. - 17:08

Minden idők legnagyobb magyarországi ITF Taekwon-do Országos Bajnokságának adott otthont Békéscsaba a hétvégén. Több mint 300 egyéni versenyző és 33 csapat érkezett a 40 éves jubileumát ünneplő versenyre, amelynek a házigazdája a Magyarbánhegyesi Corvin Taekwon-do Klub volt.

Az ország minden részéről érkeztek versenyzők a helyi egyetemi sportcsarnokba. A formagyakorlatokkal kezdődött a verseny. Az eseményt - amelynek a házigazdája a Magyarbánhegyesi Corvin Taekwon-do Klub - azért Békéscsabán rendezték meg, mert itt volt megfelelő méretű sportcsarnok. Ugyanis 34 taekwon-do klub 314 egyéni versenyzője és további 33 csapat regisztrált a két napos versenyre.

–Megalapításának 40. évfordulóját ünneplő Magyar ITF Taekwon-do Szövetségnek a 2017. évi hivatalos magyar bajnoksága. Ez a bajnokság gyakorlatilag a taekwon-do összes versenyszámát felöleli gyermekkorosztálytól egészen a felnőtt korosztályig. HKilenc versenyszámban folyt folyamatosan a küzdelem.- tájékoztatott Tamás József, a Magyarbánhegyesi Corvin Taekwon-do Klub elnöke.

A versenyzők több kategóriában indulhattak formagyakorlattal, illetve szabadküzdelemben, emellett volt tradicionális küzdelem, valamint erőtörés és speciális törés versenyszámok is. A házigazda Békés megyei klub jó esélyekkel indult az országos bajnokságra, Tamás Boglárka a közelmúltban ifjúsági Európa-kupán győzött.

–Ez az első versenyem felnőtt kategóriában és igazából az a célom, hogy saját magamhoz képpest kihozzam magamból a legtöbbet, és mindent megtegyek, amit csak tudok. - mondta el Tamás Boglárka a házigazda sportklub sportolója még a verseny előtt. Hozzátette: Hatalmas megtiszteletetésnek érzi, hogy nem csupán versenyezhet, hanem szervezőként segíthet a verseny lebonyolításában is.

Ezen országos bajnokságon Tamás Boglárka a három fős felnőtt női csapattal országos bajnok lett szabadküzdelemben, valamint ezüstérmet szerzett erőtörés kategóriában. Emellé - testvérével, Tímeával- páros tradicionális küzdelemben és egyéniben is második lett formagyakorlatban.

A házigazda magyarbánhegyesi versenyzők összesen egy arany, hét ezüst és három bronzérmet szereztek az országos bajnokságon.

–Szeretnék mindent, minden tőlem telhetőt megtenni, hogy minél jobb eredményt érjek el. De igazából szerintem nem ez a fontos, hanem tényleg a részvétel, és az, hogy korunkbeliekkel és olyan emberekkel, akik ugyanolyan szinten vannak, mint mi megmérettessük magunkat. - modta el a Süli Tamara ifjúsági versenyző még a tatamira lépése előtt. Tamara a bajnokságon két bronzérmet szerzett.

Az egyéni formagyakorlatok és a küzdelmek versenyszámait egyenes kieséses rendszerben bonyolították le, a törés számokban és a csapatversenyben pedig a pontozás döntött az országos bajnoki címről.