Nyert, de kiesett a BL-ből a BRSE

2016. november 5. 19:07 | behir.hu

Kedden 3-0-ra nyert a cseh Agel Prostejov Békéscsabán, így jó helyzetből várta a Bajnokok Ligája-párharc visszavágóját. A magyar bajnok idegenben két szettes hátrányba került, amivel ugyan elveszítette esélyét a továbbjutásra, de nagyot harcolt és megfordította meccset. A BRSE így 3-2-es győzelemmel búcsúzott a Bajnokok Ligájától.

A maroknyi csabai szurkoló hazai pályát teremtett a prostejovi csarnokban! A BRSE ígéretéhez híven bátran lépett pályára, az első szettben végig tartották a lépést a kedden Csabán diadalmaskodó csehekkel. Hol Tanja Matic, hol Sarah Clement, hol Szakmáry Gréta remekelt. A játszma hajrájában mindkét oldalon volt szettlabda, a magyar bajnoknak egy bravúros blokk vagy nyitás hiányzott az előnyhöz, de végül a 39 (!) perces szettet a Prostejov nyerte 33-31 arányban (1-0).

A második felvonás is szoros küzdelemmel kezdődött, az első technikainál 8-7 volt a hazaiaknak. Pár pillanattal később 12-9-es cseh vezetés viszont Sasa Nedeljkovic időt kért. Nem sokat lendített a vendégek játékán, a kubai Matienzo blokkjával már 16-11-et mutatott az eredményjelző a második kötelező szünetben. A BRSE nem adta fel  mínusz 6-ról 19-16-ra, majd 23-21-re is visszazárkózott, de innen megint nem sikerült továbblépni, 25-21-gyel az Agel vitte a szettet (2-0). Ezzel az is eldőlt, hogy a magyar bajnok már nem juthat tovább a párharcból.

Zsinórban öt elbukott játszma után sem adták fel Molcsányiék, villámrajtot vettek és 6-0-ra vezettek. Tartotta ezt a különbséget a Csaba, Szakmáry ásza és egy cseh hiba után már 14-5 volt az állás. A csehek a továbbjutás tudatában egy kicsit belealudtak a meccsbe, Maticék éltek az adódó lehetőségekkel, a második játszmalabdát értékesítve szépítettek (14-25, 2-1).

A negyedik szettben ugyan 4-2-re a csehek mentek, de éledeztek a csabaiak, akik az első technikainál 8-7-re vezettek. Ezután ugyan fordított a Prostejov, de az újabb technikaira visszaállt a minimális csabai vezetés. Hullámzó játék után a BRSE két labdára volt a 2-2-től, de emellett a csehek három meccslabdához is jutottak. A csabai szív ment tovább és újabb hosszú játékrész után 35 perc alatt 29-27-re behúzta a magyar bajnok ezt a felvonást (2-2).

A döntő játszmát 4-2-vel kezdte a cseh bajnok, de Tálas nyitásaival és a hazai hibákkal hat pontot nyert zsinórban a BRSE. Innen már nem engedte ki a kezéből az irányítást BL-újonc és 15-10-re megnyerte a szettet és 3-2-re a visszavágót.

A továbbjutás ugyan nem sikerült, de helytállt a magyar bajnok és becsületből fordított a második meccsen, így első győzelmét aratta a Bajnokok Ligájában. Több vesztett szettben is közel volt a sikerhez a Csaba, de kulcsszituációkban a rutinosabb csehek voltak határozottabbak és szerencsésebbek, így ők folytathatják a Bajnokok Ligáját. A BRSE januárban a CEV Kupában folytathatja szereplését.