Női kézi: az Érd érvényesítette a papírformát

2017. április 16. 13:25 | Kovács Dávid

A csabai lányok tízgólos vereséget szenvedtek Érden.

Érd – EUbility Group-Békéscsabai ENKSE 34-24 (15-11)

Érd, 700 néző. Vezette: Felhő, Öcsi

ÉRD: JANURIK – KRPEZ 11 (3), Kiss N., A. Bulatovic 2, KISFALUDY 5, Klivinyi 2, FEKETE B. 5. Csere: Gridneva, Stojak (kapusok), SIGNATÉ 5, M. González 1, Gulyás, Barján 2, Szabó L., 1, Araújo, Takács K. Edző: Szabó Edina
BÉKÉSCSABA: Triffa – Diószegi 2, KOVACEVIC 5, Gidai, Djukic 2, Walfisch 1, Gávai 2. Csere: Terenyi (kapus), VASILEUSKAYA 8 (4), Bottó 3, Vukajlovic 1. Edző: Skaliczki László

Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–2. 16. p.: 8–7. 22. p.: 9–9. 28. p.: 13–11. 36. p.: 19–12. 42. p.: 23–16. 49. p.: 26–21. 52. p.: 30–22

Kiállítások: 6, ill. 2 perc

Hétméteresek: 6/3, ill. 5/4

A liláknál nem szerepelhetett a sérült Glusica Leposava és Zöldi-Tóth Katalin. Az első gólt a 3. percben Dukic szerezte, de a több hazai és külföldi válogatottat szerepeltető, a tabella harmadik helyén álló érdiek Bulatovic góljával hamar fordítani tudtak. A folytatásban egyre magabiztosabbak lettek az érdiek, így a 8. percben már 5–2-re vezettek. A lila-fehérek hétméteresekkel zárkóztak és próbálták tartani a lépést (16. p.: 8–6). Skaliczki László együttese kiválóan védekezett, ami a 22. percben megteremtette az egyenlítés lehetőségét (9–9). A hajrában két góllal elhúzott a házigazda, erre is volt még válaszuk a vendégeknek, a félidő utolsó percei azonban a házigazdák akarata szerint alakult.

Fordulás után lendületesen kezdtek a hazaiak, és a 37. percben már hétgólos előnyt harcoltak ki, miután a vendégek sokat hibáztak (20–13). A hazai gólgyártásban a jobbszélső, Krpez járt az élen, aki ekkor már a nyolcadik találatát jegyezte. A látogatók nem adták meg magukat és becsületesen küzdve tartották a lépést. Az érdiek azonban a félidő közepén ismét fokozták a tempót. A csabaiaknak is voltak jó periódusaik: 26–17-es állásnál például zsinórban négyszer találtak kapuba, megakadályozni azonban így sem tudták az érdiek magabiztos győzelmét. A házigazda a hajrára rendezte sorait és a papírformának megfelelő magabiztossággal nyert.

A látottak alapján a hazaiak győzelme teljesen megérdemelt, a mérkőzés egyes szakaszaiban jó teljesítményt nyújtó lila-fehérek ellen.

Forrás: Békéscsabai Előre NKSE