Nincs újabb Barca-csoda, a Juventus jutott az elődöntőbe

2017. április 20. 06:24 | behir.hu

A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján az FC Barcelona hazai pályán gól nélküli döntetlent játszott a Juventusszal, így 3–0-s összesítéssel a torinóiak jutottak be a legjobb négy közé.

BAJNOKOK LIGÁJA

NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

FC BARCELONA (spanyol)–JUVENTUS (olasz) 0–0

Barcelona, Camp Nou, 96 290 néző. Vezette: Kuipers (holland)

BARCELONA: Ter Stegen – Sergi Roberto (Mascherano, 78.), Piqué, Umtiti, Jordi Alba – Busquets, Rakitic (Paco Alcácer, 58.), Iniesta – Messi, Luis Suárez, Neymar. Vezetőedző: Luis EnriqueJUVENTUS: Buffon – Dani Alves, Bonucci, Chiellini, Alex Sandro – Khedira, Pjanic – Cuadrado (Lemina, 84.), Dybala (Barzagli, 75.), Mandzukic – Higuaín (K. Asamoah, 88.). Vezetőedző: Massimiliano Allegri

Továbbjutott: a Juventus, 3–0-s összesítéssel.

ÖSSZEFOGLALÓ

A párizsi rémálmot a barcelonai csoda követte a nyolcaddöntőben, adott volt tehát a saját példa a katalánok előtt – más kérdés, hogy a PSG-nél lényegesen masszívabb védelemmel bíró Juventus ellen kellett 0–3-ról felállniuk.

Ehhez képest az első nagy lehetőségek a vendégek előtt adódtak, előbb Higuaín lőhetett 15 méterről – nem talált kaput –, majd Piquének kellett hatalmasat mentenie.

Ezt követően viszont a hazaiak kerültek fölénybe, más kérdés, hogy valami mindig közbejött: Rakitic távoli lövése után a kapu fölé szállt a labda, Messi átíveléséről Jordi Alba maradt le centikkel, Messi 10 méterről a bal alsó mellé lőtt ziccerben, majd Neymar nem talált kaput – történt mindez hat perc leforgása alatt.

A játékrész hajrájára engedett kicsit a nagy Barca-nyomás, a vendégek részéről ismét helyzetbe került Higuaín, de Ter Stegen a helyén volt.

A fordulást követően Neymar rögvest betalálhatott volna, ám a sokadik védő már megálljt parancsolt neki.

Az 50. percben Cuadrado döntethette volna végleg el a párharcot, de kevéssel a jobb alsó mellé lőtt, majd Neymar és Messi is a léc fölé lőtt – és még mindig csak az 52. percben jártunk.

Egyórányi játékhoz közeledve az ötszörös aranylabdás argentin sztár pillanatai következtek, előbb távoli lövését simogatta centikkel mellé Buffon, majd szabadrúgását nézte ki a bal felsőből az olasz kapus.

A második játékrész derekán újra Messi veszélyeztetett, majd Sergi Roberto lőtt kevéssel a jobb felső mellé, míg a hajrá kezdetén Mascherano maradt le centikkel a beadásról, a Juve kapusa pedig szépen védett.

A Barca azonban hiába nyomott, nem hogy legalább hármat, de egy gólt sem szerzett, így a Juventus magabiztosan jutott be a legjobb négy közé.

ÁPRILIS 19., SZERDA
Monaco (francia)–Borussia Dortmund (német) 3–1 (Mbappé 3., Falcao 17., Germain 81., ill. Reus 48.)
Továbbjutott: a Monaco, 6–3-as összesítéssel
Barcelona (spanyol)–Juventus (olasz) 0–0
Továbbjutott: a Juventus, 3–0-s összesítéssel

ÁPRILIS 18., KEDD
Leicester City (angol)–Atlético Madrid (spanyol) 1–1 (Vardy 61., ill. Saúl 26.)
Továbbjutott: az Atlético Madrid, 2–1-es összesítéssel
Real Madrid (spanyol)–Bayern München (német) 4–2 (C. Ronaldo 76., 105., 110., M. Asensio 112., ill. Lewandowski 53. – 11-esből, S. Ramos 78. – öngól) – hosszabbítás után
Továbbjutott: a Real Madrid, 6–3-as összesítéssel

forrás: nemzetisport