Nem jött össze a revans

2016. december 27. 20:20 | behir.hu

A Közép-európai Liga tavalyi ezüstérmese, a BRSE a címvédőt, a Calcit Ljubljana együttesét fogadta a városi sportcsarnokban. A csabai lányok revansra készültek, azonban a jobban játszó szlovének 3-0-ra győztek.

A két gárda közel kétezer szurkoló előtt lépett pályára. A csabai együttesből Csengeri Petra hiányzott, az új szerzemény, Anna Nazarenko viszont ott volt a keretben. Az első szettet a vendégek kezdték jobban, de a játszma közepéig kontrollálta a különbséget a házigazda. A Calcit ezután négy ponttal is meglépett, de 0-0 után először 19-nél volt egyenlő az állás. A Ljubljana tudott újítani és vezetést szerzett, a hazaiak pedig Bodnár rossz nyitása után elvesztették az esélyüket a szettgyőzelemre (21-25, 0-1).

A második játékrészben megint a szlovénok kezdtek határozottabban, majd 5-5 után van de Vyver jó szerváival 8:5-ös előnyt szerzett a Ljubljana. A következő kötelező szünetig egy pontot faragott hátrányából a BRSE. Sasa Nedeljkovic 14-18-nál időt kért, de a vendégek így is hat pontos előnyt építettek. A fiatal Petrenkó beállítása jót tett, két kiváló szervát küldött az ellenfél térfelére, de játszmalabdákhoz ismét a Calcit jutott, amelyek közül a harmadikat értékesítették (22-25, 0-2).

A harmadik felvonás elején – először a meccsen – a házigazda vezetett 2-1-re. A szlovénok nem késlekedtek, zsinórban négy ponttal újra magukhoz ragadták a kezdeményezést. A vendégek tartottak az előnyt. Az első technikai szünetnél 8-4-re, a másodiknál pedig már 16-10-ra vezettek. A folytatásban a Calcit már nem engedte ki a kezéből az irányítást és magabiztosan hozta a szettet, és ezzel a mérkőzést (15-15, 0-3).

A szlovénok nagyon jól játszottak a mezőnyben, a bolgár Koleva és a szerb Kostic pedig nagy bombákkal gyártotta a pontokat. A csabaiak a kulcspillanatokban nem tudtak továbblépni, és nyitásfogadásban, valamint támadásban sem tudtak ellenfelük fölé kerekedni. A Közép-európai Liga szerdán folytatódik. 18 órakor a városi sportcsarnokban a Vasas-Óbuda játszik a szlovén Calcit Ljubljana ellen. A csabai együttes csütörtökön szintén 18 órakor a Vasas-Óbuda ellen javíthat.