Második lett Lugoson a BRSE

2016. szeptember 26. 15:21 | behir.hu

Második helyen zárta a Linamar-BRSE a hétvégi, nemzetközi tornát Lugoson. A magyar bajnok erős mezőnyben szerepelt, ahol egy győzelem mellett két vereséget szenvedett, ugyanakkor hasznos tapasztalatokkal gazdagodott.

A szerb Zrenjanin ellen kezdte a megmérettetést Lugoson, ahol két szoros szett után 1-1-re álltak a csapatok. A folytatásban a BRSE mozdult el a döntetlenről, majd a negyedik játszmát és a meccset is megnyerte.

Linamar-Békéscsabai RSE - MD Zrenjanin (szerb) 3:1 (23, -21, 11, 19)

Az eredmény alakulása: 1. szett: 13:9, 19:16. 2. szett: 12:10, 17:20. 3. szett: 15:3, 20:7. 4. szett: 9:9, 18:14.

BRSE: Petrenkó, Soós, Ludmán, Csengeri, Clement, Bodnár. Csere: Szpin (liberó)

A Bajnokok Ligája TOP 12 között kiemelt, szerb és brazil válogatott játékosokkal felálló román bajnokcsapat félelmetes ellenfélnek tűnt a nyolc bevethető sportolóval érkező BRSE számára. Azonban a csabai lányok alaposan rácáfoltak az előzetes esélyekre, elveszett labdát nem ismerve, hatalmas küzdeni tudásról tanúbizonyságot téve harcoltak, a román együttes csak "túlórában" hozta az első szettet.

A második játékrész is nagy csatát és parázs labdameneteket hozott, de az igazi meglepetés a harmadik etapban jött, amikor az ellenállhatatlanul játszó és félelmetes statisztikát produkáló Soós Niki vezetésével szettet nyert a BRSE. A záró szakaszban már fáradt a gyakorlatilag csere nélkül küzdő csabai gárda, azonban mindent elmond a magyar csapat teljesítményéről, hogy a román nézők is vastapssal honorálták a látottakat.

A látottak alapján bátran állítható, hogy jó úton jár Sasa Nedeljkovic csapata, az utánpótlásból felkerült és az érkező játékosok is remekül pótolták a válogatott hiányzókat.

Alba Blaj - Linamar-Békéscsabai RSE 3:1 (26, 17, -22, 14)

Az eredmény alakulása: 1. szett: 10:5, 17:17, 22:22. 2. szett: 9:7, 16:10, 22:16. 3. szett: 11:9, 16:15, 19:20. 4. szett: 12:7, 20:11.

BRSE: Petrenkó, Soós, Ludmán, Csengeri, Clement, Bodnár. Csere: Szpin (liberó), Godó.

Mivel szombaton az addig nyeretlen Zrenjanin legyőzte a házigazdákat, így a körbeverések miatt a BRSE számára reális esély keletkezett az ezüstérem megszerzésére a vasárnap délelőtti mérkőzés eredményétől függetlenül.

A találkozón érezhető volt a fáradtság, hiszen szinte csere nélkül kellett három nap alatt három meccset játszani Szpin Renátáéknak. Ennek megfelelően hullámzó volt a játék, de a küzdeni tudásra ezúttal sem lehetett panasz. Végül a vereség ellenére megszerezte a második helyezést a BRSE, egy remek színvonalú tornán.

CSM Lugoj - Linamar-Békéscsabai RSE 3:1 (16, 19, -18, 22)

BRSE: Petrenkó, Soós, Ludmán, Csengeri, Clement, Bodnár. Csere: Szpin (liberó) Godó.

Sasa Nedeljkovic: Kiválóan szolgálta felkészülésünket mind a három mérkőzés. Helyenként magas szinten játszottunk, még máskor alapvető hibákat vétettünk. Rengeteg munka vár még a csapatra, de tudjuk az utunkat és megteszünk mindent az előrelépés érdekében a mindennapok során.