Magabiztos szezonnyitó győzelem

2016. október 13. 16:13 | behir.hu

Pozsonyban kezdte Közép-európai Liga küzdelmeit a tavalyi sorozatban döntőt játszó BRSE. Az alaposan átalakult osztrák bajnok, Sokol Post NÖ ellen magabiztos 3-0-s győzelmet aratott Sasa Nedeljkovic.

Linamar–Békéscsabai Röplabda SE – Sokol Post NÖ (osztrák) 3:0 (20, 19, 13)
MEVZA Cup mérkőzés, Pozsony. Vezette: Rychlik, Cintal (csehek)
Békéscsaba: Tálas (2), Soós (12), Matic (11), Szakmáry (10), Clement (6), Bodnár (7). Csere: Szpin (liberó), Petrenkó (1), Csengeri, Ludmán. Vezetőedző: Sasa Nedeljkovic
Sokol Post NÖ: Saric (6), Brauneis (5), Schmerlaib (6), Kubova (11), Katz (5), Janeckova (11). Csere: Melichárkova (liberó) , Schmit, Jenner-Braunschmi. Edző: Jiri Siller
Eredmény alakulása: 1. szett: 7:7, 11:14, 18:21. 2. szett: 7:1, 14:10, 20:17. 3. szett: 7:6, 15:11, 20:13.

Az osztrák riválist új edző, a cseh Jiri Siller vezette és soraikban számos idegenlégiós lépett pályára. Kiegyenlített küzdelmet hozott a találkozó eleje. A csabai hibákból remekül élt a lelkesen küzdő ellenfél, így Sasa Nedeljkovic időkérésre kényszerült. Mindez le is lassította az osztrák rohamokat, így 16-nál ismét egyenlőt mutatott az eredményjelző. Tanja Matic pontjaival próbált ellépni a magyar bajnok, de a vendégeknél is akadt egy pontgyáros a cseh óriás Janeckova személyében, azonban egyedül kevésnek bizonyult a belelendülő BRSE ellen, így ha döcögősen is, de megnyerte az első etapot a Békéscsaba.

Villámrajtot vett a magyar csapat a második szettben. Szpin biztosan fogadta a nyitásokat, ebből szép támadásokat vezettek Soósék. Aztán elég volt néhány pontatlanság és az osztrákok máris éreztették, hogy nem feltartott kezekkel érkeztek és lőtávolon belülre zárkóztak. Ezzel viszont el is lőtték puskaporukat. Amikor a frissen beállt mindössze 16 éves Petrenkó Brigitta gyönyörűen áthúzta a labdát eldőlt a játékrész sorsa.

Tálas ásszal nyitotta a harmadik etapot, de továbbra is fej-fej mellett haladtak a csapatok, hol egyik, hol pedig a másik fél vezetett. 11:11 után viszont robbantott a BRSE, dinamikus támadásokkal zilálták szét a bécsiek védekezését. A hajrában Bodnár Dorottya nyitás sorozatát követően 10 pontosra duzzadt a különbség, ezzel el is dőlt a találkozó, a csabaiak magabiztos győzelmet arattak, ezzel hangoltak a holnapi, házigazdák elleni rangadóra.

Sasa Nedeljkovic: Nehézkesen kezdtünk, fokozatosan lendültünk játékba, de aztán felőröltük ellenfelünket. Készülünk a holnapi rangadóra a szlovák bajnok ellen.

Jiri Siller: Sok hibára késztettek bennünket a magyarok, akik stabilan és jól játszottak, Gratulálok győzelmükhöz.