Legyőzték az olaszokat a magyar vízilabdás lányok, megvan az ötödik hely a vb-n

2017. július 28. 14:59 | behir.hu

A magyar női vízilabda-válogatott végzett az 5. helyen a hazai rendezésű vizes vb pólótornáján, miután a helyosztón 10–8-ra legyőzte Olaszországot!

A magyar csapat jól kezdett, Bujka Barbara, Szilágyi Dorottya és Antal Dóra találataival a 7. percben 3-1-re vezetett a házigazda. A második olasz gól után Bíró Attila szövetségi kapitány viszonylag egyértelműen hívta fel a figyelmet arra, hogy nem ártana letámadni a fehér sapkások gólzsákját, Roberta Bianconit. A válogatott tagjai vették a lapot, ráadásul Bianconi összeszedte második hibáját, az olaszok meg elvesztették a fonalat támadásban – végig sokkal jobban pörgött és koncentráltabbnak is tűnt a magyar csapat, mely az első és a második negyedet is 3–2-re nyerte meg az 5. helyért játszott helyosztón.

A második negyed vége felé azért történtek „csoda dolgok”: előbb Czigány Dóra adott óriási indítást a megugrást befejező Keszthelyi Ritának, majd a támadóidő „fenékbe harapott” minket, ám ekkor Antal Dóra találta meg parádés keresztpasszal Gurisatti Grétát, aki a kapuba is lőtt. Még az olaszok szerencséje volt, hogy a végig igen jól játszó Keszthelyi távoli csavarja (á la Hosnyánszky) a kapufán csattant a félidő előtt, mert már így is kezdett elegük lenni a szép magyar gólokból... Mindenesetre a magyar csapat 6–4-es előnnyel fordult a mérkőzés második felére.

A harmadik negyed úgy kezdődött, hogy az olaszoknak el is mehet a mérkőzés, ám pár perc után összekapták magukat, a magyar akciók meg rendre kontrákban és labdavesztésekben haltak el. A ritmustalanná vált mérkőzésen Olaszország egy ötméteressel (Bianconi, megint) és a mellé a góltermelésben felzárkózó Arianna Garibotti emberfóros találatával kapaszkodott, de 7–6 után megint Keszthelyi Rita villant – az utolsó játékrész előtt 8–6-os hazai vezetést mutatott az eredményjelző.

Nem dőlt ez még el – konstatálhattuk –, és az olaszok továbbra is tapadtak a mieinkre, igaz, a mérkőzést végig a magyar válogatott irányította. Az utolsó esélyt az olaszok az utolsó előtti percben kapták meg, mikor kaptak egy kiállítást, ám Bianconi lövését Gangl hárította – összesen 11 lövést fogott a magyar kapus –, ettől kezdve sem erejük, sem idejük nem volt az egyenlítéshez. A slusszpoént még egy Gangl-védés szolgáltatta a „Szép volt, csajok!”-kórus közepette – Magyarország 10–8-ra legyőzte Olaszországot, és megszerezte az 5. helyet a világbajnokságon!

Forrás: nemzetisport.hu