Legyőzte mumusát az Előre

2017. április 23. 21:18 | Kovács Dávid

Ha csak az idei szezon mérlegét nézzük, akkor 2-0-ra vezetett a Csákvár, hiszen a bajnokság őszi szezonjában és a Magyar Kupában is a Fejér megyeiek nyerték a párharcot. Most a lila-fehérek szépítettek és Urbin Péter góljával 1-0-ra nyertek a Merkantil Bank Liga 31. fordulójában.

Ellentétes előjellel várták a vasárnapi derbit a csapatok, ugyanis a Csaba legutóbbi hat meccséből a megszerezhető 18-ból 16 pontot szerzett. A Csákvár ezzel szemben nyeretlen a naptári évben, és mindössze négy pontot gyűjtött be.

Ennek megfelelően a meccset a Csaba kezdte jobban, a 6. percben egy gyorsan elvégzett szabadrúgást követően Szélpál Norbert fejese elkerülte a kaput. A jó nyitányt nem követte hasonló folytatás, a Csákvár nem állt be védekezni, szervezetten játszott és kiegyenlített küzdelem folyt a pályán. A 25. percben a vendégek is letették a névjegyüket, Molnár Csaba 18 méteres lövése a kapufán csattant. Tíz perccel később óriási tűzijáték alakult ki a csákvári kapu előtt, de Birtalan Botond és Szalai Dániel sem tudott gólt szerezni, így maradt a szünetre a 0-0.

A második játékrész kis dulakodással kezdődött, egy sárga itt, egy sárga ott, azonban ez a feszültség helyenként a pályán is megmutatkozott, ráadásként a két kispad között is zajlott egy-egy szópárbaj a folytatásban. A csapatok aztán a játékkal is foglalkoztak: az 51. percben Molnár Tibor lövését Ribánszki védte, majd Bakos lapos lövését hárította bravúrral a hazai hálóőr. Éledezett az Előre is, Bagi lövése még nem volt pontos, de az 58. percben Gyurján bal oldali beadása után Urbin Péter fejelt a kapu jobb oldalába (1-0). A következő tíz percben Szalai, Viczián és Urbin is eldönthette volna a három pont sorsát, de egyikőjük sem tette meg. A meccs utolsó negyedében inkább a küzdelem dominált, a Csákvár nem tudott nagy helyzetet kidolgozni, míg a Csaba tartotta vezetését.

A lila-fehérek 1-0-s győzelmükkel feljöttek a tabella 3. helyére. A következő fordulóban a tabella 6. pozícióját elfoglaló Vác otthonába látogat Boér Gábor együttese.

A Békéscsaba-Csákvár találkozó legizgalmasabb pillanatait hétfőn 20.20-tól a Kezdőkör című sportmagazinban is láthatják a 7.Tv-n!