Kosárlabda: Ismét győzött idegenben a Békéscsaba

2024. március 17. 12:24 | behir.hu

68-62-re nyert a Békéscsabai KK a Pénzügyőr otthonában a férfi kosárlabda NB I/B Zöld csoportjának 24. fordulójában szombat este. Vuk Pavlovic együttese folytatta győzelmi sorozatát és már a kilencedik helyen áll a tabellán.

Mint korábban megírtuk, Balog Gáborék a harmadik legjobb sorozatot tudhatták magukénak a Zöld csoportban, hiszen sorozatban négy győzelemnél jártak a mostani mérkőzés előtt. A Békéscsaba ráadásul három idegenbeli találkozót tudott megnyerni az elmúlt hetekben, hiszen Sopronban, Pakson és Győrben is diadalmaskodott. Vuk Pavlovic együttesének ezúttal a tabella 13. helyén álló Pénzügyőr otthonában kellett helyt állnia.

A két csapat őszi mérkőzésén a Békéscsaba 84–76-ra nyert, tehát jó előjelekkel várhatták a meccset a vendégek. A mérkőzés eleinte meglehetősen szorosan alakult, hiszen a döntetlenül végződött első negyedet követően (16-16) a második negyed után 29-28-ra vezetett a Pénzügyőr.

A szünet után azonban megrázta magát a Békéscsaba: a harmadik negyed végére 45-50-re fordítottak a vendégek, majd az utolsó játékrészt is jobban bírták ellenfelüknél, így alakult ki a 62-68-as végeredmény.

A Békéscsabai KK újabb idegenbeli győzelmével ideiglenesen feljött a kilencedik helyre a tabellán, a vasárnapi mérkőzések eredményeitől függ majd, ott is marad-e. A viharsarkiak legközelebb jövő hét szombaton hazai pályán játszanak majd az ötödik helyezett Vásárhelyi Kosársulival.

A TABELLA ÁLLÁSA:

1. Dávid Kornél KA 45 pont (21 győzelem/3 vereség) 2. Tiszaújváros 42 (18/6) 3. SMAFC 38 (14/10) 4. Győr 38 (14/10) 5. Vásárhelyi Kosársuli 38 (14/10) 6. Veszprém 37 (13/11) 7. Nagykőrös 37 (13/11) 8. Atomerőmű U23 36 (12/12) 9. Békéscsaba 36 (12/12) 10. NKA Pécs II. 35 (11/13) 11. Dunaharaszti 35 (11/13) 12. Eszterházy 31 (7/17) 13. Pénzügyőr 29 (5/19) 14. Százhalombatta 27 (3/21)