Könnyed siker a Palota ellen

2016. november 20. 17:20 | behir.hu

A pénteki MTK elleni rangadó után könnyebbnek ígérkező összecsapással folytathatta menetelését a bajnoki címvédő BRSE. A csabai lányok koncentráltan játszottak, esélyt sem adtak az újonc Palotának és simán nyertek, megőrizve a hibátlan bajnoki mérleget.

A dupla forduló második felvonásán hazai pályán fogadta a BRSE a fővárosi riválist. A csabai együttesből továbbra is hiányzott a sérüléséből lábadozó Soós Nikolett, mellette Szakmáry Gréta, Tálas Zsuzsanna és Molcsányi Rita is pihenőt kapott erre az összecsapásra. Ennek megfelelően Ludmán Réka, Petrenkó Brigitta és Szpin Renáta bizonyíthatott a kezdőben a liberó nélkül és mindössze hét játékossal érkező Palota ellen.

A BRSE 6-0-val nyitott és ugyan a vendégek 8-5-re felzárkóztak, a hazaiak nem adtak esélyt ezen a délutánon. Folyamatosan nőtt a különbség, Matic és Csengeri is gyűjtötte a pontokat, míg az újoncnak sokszor a nyitásfogadással is meggyűlt a baja. Az első szett hajrájában tíz pont felé nőtt a hazai fór, gyorsan befejezte az első játszmát a viharsarki gárda (25-12, 1-0).

A második felvonás még simábbra sikeredett, a hazaiaknál több jó nyitássorozatot is feljegyezhettünk, a fiatal Petrenkó, Matic és Clement is kiválóan szervált. Pillanatok alatt 8-1-re meglógott a Csaba, majd 12-2-nél újra tíz volt a különbség. A hazaiak megtisztelték az ellenfelüket és igyekezték a legjobb teljesítményt nyújtani, Csengeriék kiütéssel hozták ezt a játszmát (25-5, 2-0).

A harmadik szett sem hozott fordulatot, a bajnok lendületesen termelte a pontokat, míg a vendégek nem tudtak nagyobb ellenállást kifejteni. A csabaiak 25-11-re nyerték ezt a szettet és magabiztosan, szűk egy óra alatt gyűjtötték be az újabb sikert. A BRSE ezzel továbbra is hibátlan és még szettet sem veszített az idei pontvadászatban.