Kézilabda: Újabb dráma, ezúttal pont nélkül

2017. március 4. 18:49 | behir.hu

A Debrecen legyőzése után a fővárosban várta újabb bajnoki a csabai kéziseket. A női NB I 15. fordulójában az MTK fogadta Skaliczki László együttesét, amely hiába vezetett sokáig, a végén a rivális volt higgadtabb, így az egygólos győzelmet ugyanilyen arányú vereség követte.

Az első találatot Liliia Gorilska révén a kék-fehérek szerezték, de összességében a csabai rajt sikerült jobban, hiszen a 11. percben Diószegi találatával már 7-4-nél már a lila-fehérek vezettek. Az első félidő felénél már 10-5-re ment a Skaliczki-csapat, azonban a játékrész második fele inkább a hazaiaké volt, akik 15-13-ra zárkóztak fel az első 30 perc végére.

A fővárosiak jól kezdték a második félidőt, gyorsan egyenlítettek, de a vezetés maradt a csabai kezekben, a 46. percben Gávai Szonja 21-18-ra alakította az állást. Az MTK nem adta fel, szívós munkával fordított: az első perc után az 55. minutumban állt jobban újra ellenfelénél, ekkor 24-23 állt az eredményjelzőn. Izgalmas hajrá készülődött és az is lett belőle! Másfél perccel a vége előtt 26-25-ös előnyhöz jutott az MTK, amit Walfisch Mercédesz nyolcadik találatát jegyezve egyenlített ki már az utolsó percben. Maradt még idő az órán, amit kihasznált a házigazda: Jovana Dukic szabálytalansága után a játékvezetők piros lappal kiállították a játékost, a büntetőt pedig Gorilska értékesítette és megnyerte csapatának a meccset (27-26)!

A csabai lányok ezúttal is nagy csatát vívtak, de hiába vezettek a találkozó nagy részében, a hajrá nem sikerült, így pont nélkül távoztak a Népfürdő utcából.  A lila-fehérek jövő pénteken a Dunaújváros ellen javíthatnak hazai pályán, a városi sportcsarnokban.