Kézilabda: Nagyszerű helytállás a Ferencváros otthonában

2017. szeptember 22. 09:01 | behir.hu

A bajnokságot két vereséggel kezdő EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE az eddigi három találkozón 6 pontot gyűjtő Ferencváros otthonában folytatta a bajnoki szereplését. A csabaiak alaposan ráijesztettek a toronymagas favoritra, hiszen a félidőben öt góllal vezettek, végül háromgólos vereséget szenvedtek – számolt be a klub hivatalos honlapja.

FTC-Rail-Cargo Hungária—EUbility Group-Békéscsabai Előre NKSE 22:19 (8:13)

NB I-es női bajnoki mérkőzés, Budapest, Elek Gyula Aréna, 900 néző

Vezette: Hantos Dorina, Rózsahegyi Brigitta

FTC: Szikora — LUKÁCS 2, Jovanovic 2, SNELDER 6, Szekeres, KOVACSICS 4 (1), Schatzl 3. Cs.: BÍRÓ (kapus), Mészáros, Van der Heijden 2, Faluvégi 1, Pena 1 (1), Hornyák D., Háfra 1, Márton. Vezetőedző: Elek Gábor

Békéscsaba: GYÖRKÖS — Kovács A. 1, Kovacsevic 2, VUKAJLOVIC 4, Zöldi-Tóth 1, Walfisch 2, SZARKA 3. Cs.: Popovic (kapus), MIHÁLFFY 4, Bottó, Gidai 1, Pintér, Pénzes 1. Vezetőedző: Skaliczki László

Kiállítások: 4, ill. 12 perc

Hétméteresek: 4/2, ill. 0/0.

Az eredmény alakulása: 2. perc: 0:1. 5. p.: 2:2. 7. p.: 2:4. 10. p.: 4:5. 14. p.: 5:7. 18. p.: 6:9. 22. p.: 6:10. 28. p.: 7:12. 36. p.: 10:13. 40. p.: 13:13. 42. p.: 15:13. 50. p.: 19:14. 54. p.: 20:16

Jól kezdtek a lila-fehérek, és az első támadásukból Zöldi-Tóth révén vezetést szereztek. A folytatásban sem illetődött meg a csabai együttes, amelyben Vukajlovic kétszer is betalált, majd Walfisch góljával a 7. percben már 4:2-re vezettek a vendégek. A Fradi erősített, és Kovacsics két góljával egyenlített, ám a csabaiak nem adták fel, ismét előnyt szereztek, miközben Györkös többször is bravúrral védett. A 14. percben Mihálffy gólja után ismét kettővel vezetett az Előre NKSE. A hazaiak nem találták a ritmust, így a 18. percben a fiatal átlövő újabb találata után 9:6-os csabai előnyt mutatott az eredményjelző. A vendégek remekül védekeztek, támadásban pedig igyekeztek kihasználni a lehetőségeket, a 22. percben már négy góllal vezettek (6:10). A lila-fehér lányok védekezésben igyekeztek korán megállítani a ferencvárosiakat, a kapuban pedig Györkös remekelt, aki átlövéseket és ziccereket egyaránt hatástalanított. Támadásban nyugodtan játszottak a csabaiak, akik sokszor türelmesen végigjátszották az akciókat, és így érték el szemre is tetszetős góljaikat. A hajrában Kovacsics hetest hibázott, majd Elek Gábor időt kért. A 28. percben már öt gólt volt a lilák előnye, majd Háfra szépített, ám a félidő végén Kovács Anett is betalált.

Tizenhét perces gólszünet és Fradi-fordítás

Ahogy arra számítani lehetett, a szünet után egy másik Ferencváros jött ki a parkettára, a zöldek nagyon agresszívan kezdtek, de az első percekben még így is sok hiba csúszott a játékukba, ezeket azonban a vendégek nem tudták góllal büntetni. A hazaiaknak egy Popovic által védett hétméteres sem szegte a kedvét és megkezdték a felzárkózást. A Fradi kapujában a szünetben beállt Bíró Blanka parádézott, aki 17 percen keresztül tudta megóvni a kapuját a góltól. A 37. percben Skaliczki László időkéréssel próbálta megnyugtatni a csapatát, de nem járt sikerrel, mert a hazaiak a 40. percben kiegyenlítettek. A zöld-fehérek ebben az időszakban sokat játszottak emberelőnyben, és magabiztos négy-ötgólos előnyre tettek szert. Bíró továbbra is remekelt a Fradi kapujában, így a csabaiak nem tudtak közelebb zárkózni. Az 51. percben Walfisch megkapta a harmadik két perces büntetését, így a kizárás sorsára jutott.

A hajrá a liláknak sikerült jobban, akik szép gólokkal faragni tudtak a hátrányukból, végül háromgólos vereséget szenvedtek a bajnoki ezüstérmes otthonában.

Az Előre NKSE remekül helytállt a Ferencváros csarnokában, az első félidő parádésra sikerült, a csabaiak teljesen megérdemelten vezettek öt góllal a hazai közönség legnagyobb döbbenetére. Szünet után más sebességi fokozatba kapcsolt a Fradi, és egy 9:0-ás sorozattal megfordította a mérkőzést. A lila-fehéreknek nincs okuk a szégyenkezésre, jó teljesítményt nyújtottak és óriási csatára késztették a Ferencvárost.

Folytatás október 8-án, vasárnap 18 órakor a Kisvárda ellen a Városi Sportcsarnokban.

Így látták a főszereplők

Elek Gábor, a Ferencváros vezetőedzője: - Ez a mai mérkőzés ékesen bizonyította, hogy Skaliczki Lászlóra szüksége van a magyar kézilabdának. Azt gondolom, hogy nem olyan gazdag a magyar kézilabda, hogy ne legyen rá szükség, nagyon gratulálok a csapatának és neki is. Azt gondolom, hogy ez egy nagyszerű teljesítmény a Békéscsabától, és a gólok száma megmutatja, miért is a két kapus, lett a meccs legjobbja. Saját csapatomról: nagyképűen, nagy arcúan kezdtük el a mérkőzést és az első félidőben ezt is folytattuk, nagyon keveset tudtunk megvalósítani abból, amit szerettünk volna, ami biztos, hogy az én hibám is, de mindenképpen elgondolkodtató. Szeretném megköszönni a közönségnek, óriási segítséget kaptunk tőlük ahhoz, hogy ekkora hátrányból fordítani tudjunk és az, hogy kitartottak mellettünk, hogy egy ilyen esős, csütörtöki napon ilyen sokan itt voltak az különleges öröm számomra, elsősorban ezt a győzelmet nekik ajánlom, és még egyszer nagyon köszönjük nekik. A második félidőben mutatott küzdőszellemmel maximálisan elégedett vagyok, de az is nagyon messze van attól, ami a Bajnokok Ligájában kell. Azt gondolom, nem felejtett itt el senki kézilabdázni, a négy meccsen szerzett nyolc ponttal elégedettek lehetünk, de ezek a félidők nem fognak beleférni a későbbiekben. Ezzel az első félidővel, ha például nem itthon játszunk, hanem Békéscsabán, akkor már nem nyertünk volna. Nerea Pena azért nem játszott, mert van egy combizom húzódása még Budaörsről, amely nem tragikus, de nem ér annyit a mai játéka, hogy Szkopjéban ne tudjuk használni. Úgy egyeztem meg vele, hogy azért van padon, ha bajban leszünk a hétméteresekkel, akkor jöjjön – így is történt, csak kár, hogy nem előbb.

Bíró Blanka, a Ferencváros kapusa: - Kellett a teljesítményemhez, hogy a szünetben extrán rákoncentráltam a meccsre, hiszen úgy volt, hogy nem állok be. Az első félidőben főként az átlövéseknél volt gondunk, és ehhez hozzátett, hogy a védekezésünk messze nem volt elég stabil. Amikor beálltam, már jobb lett, és jobban láttam a sávokat, ezért volt könnyebb dolgom.

Skaliczki László, a Békéscsaba vezetőedzője: - Bevallom, látva a Fradi a játékát az előző meccseken, abban reménykedtem, hogy harminc gól körül maradunk, mert kaptunk mostanában elég sokat. Az első félidőben a védekezésünk és Györkös Rebeka kiváló teljesítménye meghatározó volt, később viszont már látszott, hogy nem tudjuk ezt a tempót végigvinni, illetve eleinte rengeteg helyzetet hagyott ki a Ferencváros, nekünk jöttek ebből a támadási lehetőségek, amelyekkel éltünk is. A második félidő elején teljesen más fordulatszámon játszott a Fradi, lendületbe jött és sokszor belekényszerített bennünket a passzív játékba. Sokszor rövid lendületvétel után rossz döntéseket hoztunk, aztán bizonyos szakaszokban, amikor még próbáltuk rendezni a sorainkat, kimaradtak a helyzetek, és nyilván az emberhátrányos szituációk is elvették az energiánkat. Annak örülök azért, hogy nem csuklottunk össze. Jó lenne nekünk, ha át tudnánk emelni azt a sebességet, amit a második félidőben a Fradi diktált, mert a velünk közel azonos szinten álló csapatok ellen eredményesek lehetnénk. A jövőben ezt az erőt, ezt a dinamikát és ezt a kohéziót kell mutatnunk minden meccsen, és akkor elindulhat a csapat egy olyan szakasz felé, amelyre lehet célokat építeni.

Györkös Rebeka, a Békéscsaba kapusa: - Szerencsére jól ment a védés, de ehhez kellet a csapat is. Az első félidőben egységesen küzdöttünk, mind támadásban, mind védekezésben fegyelmezettek voltunk. A második félidőben sajnos történt egy hosszabb zárlat, ami során nem tudtunk gólt lőni, illetve a védekezésben sem tudtunk már annyira összpontosítani, de büszke vagyok a csapatra, hogy ezzel a Ferencvárossal pariban tudtunk maradni.