Kettős sikerrel a négy között

2016. december 18. 19:12 | behir.hu

Két nappal a bajnoki mérkőzést követően vasárnap a Magyar Kupa negyeddöntőjében kétszer is találkozott egymással a BRSE és a Kaposvár együttese. A somogyi csapat lemondott a pályaválasztói jogáról, így egy nap alatt játszották le a párharcot. A címvédő a délelőtti siker után este is 3-0-ra győzött.

A kaposváriak ezúttal is bátran kezdtek, de a csabai lányok gyorsan fordítottak, a második technikainál már 16-9-re vezettek. Innen még visszajöttek a vendégek 18-14-re, azonban a következő hazai lendületet már nem tudták megfékezni Zarka Péter játékosai, Bodnárék magabiztosan nyerték meg a játszmát (25-16).

A második felvonást sem kezdte feltartott kézzel a somogyi alakulat, hiszen az első, majd fordulatos percek után a második technikainál is vezettek. Ezután zsinórban négy hazai pont jött, amivel meg is alapozták Soós Nikiék az újabb szettgyőzelmet. A hazai együttesben nem volt igazán kiemelkedő teljesítmény, valaki mindig hozzátett egy-egy apró pontot, így már 2-0 állt az eredményjelzőn (25-18)

A legszorosabb küzdelmet a harmadik játékrész hozta, hiszen 23-23-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a végén a pályára visszatérő Tálas és Matic vezetésével meglett a harmadik játszma is (25-23). A Békéscsaba kettős győzelemmel jutott a Magyar Kupa legjobb négy csapata közé és majd a Nyíregyháza-MTK párharc győztesével játszik a folytatásban.

A mérkőzést követően labdák sokasága lepte el a küzdőteret a „Hozz egy labdát,egy mosolyért” elnevezésű akciónak köszönhetően. Az adományokat a BRSE a Magyar Vöröskereszt Békés Megyei Szervezetével együttműködésben juttatja el a rászorulóknak.