Hétgólos széria hozta el a sikert

2016. október 1. 14:17 | behir.hu

A vízilabda OB I B 2. fordulójában Szolokra látogatott a csabai együttes. Kádár József gárdája kiváló hajrával magabiztos győzelmet aratott Szolnokon és begyűjtötte a két pontot.

Szolnoki VSC—Csabai Csirkefogók VK 10-16 (4-4, 4-4, 1-4, 1-4)
OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Szolnok. V.: Bereczki Miklós, Balázs Gergely.
Szolnok: Balangó — Stefanidesz 2, Bodoróczki, Monostor, Hangay 4, Soltész 1, Klinga 1. Cs.: Melkuhn, Sléder, Kotlár 2, Szeghalmi, Bukta. Edző: Kis Tamás.
Békéscsaba: Gál — Szeles, Szabó Z. 5 (1), Józsa, Ajtai 2, Makra 1, Németh D. 4. Cs.: Szentesi (kapus), Tóháti 2, Bodor, Rácz 2, Mucsi, Péter, Tifrea. Edző: Kádár József.
Gól emberelőnyből: 10/6, ill. 5/3. Büntetők: 0/0, ill. 1/1.
A mérkőzés alakulása: 0—1, 3—2, 4—5, 5—7, 9—9, 9—16.

Két új szerzemény is bemutatkozott a Szolnok ellen, az ifjúsági korú, Szentesről érkezett Tóháti Ádám, aki rögtön két gólt is dobott a szolnokiak elleni mérkőzésen, valamint az ugyancsak fiatal kapus, a 22 esztendős Szentesi Máté. Előbbi jó teljesítményével jelentősen hozzájárult a Békéscsaba győzelméhez, míg az utóbbi egy félidőt kapott a bizonyításra, amivel élt is, határozott volt és a döntő pillanatokban jól védett.

Amúgy a találkozó az első játékrészben kiegyenlített játékot hozott, főleg azért, mert ekkor még nem állt össze a vendégek védekezése, míg a Tisza-partiak néhány megúszásból eredményesek voltak, ráadásul több szerencsés lövésük akadt, ami a másik fél szempontjából balszerencsés. A szünet után szorosabbá vált a Csirkefogók védekezése, a Szolnok kevesebbet lőtt kapura, ami csabai hatékony védekezés mellett annak is köszönhető, hogy ritkábban jutottak emberelőnyhöz. Ugyanakkor a pályaválasztó csapata mind jobban fáradni látszott. A viharsarkiak támadásai egyre hatékonyabbá váltak, amit bizonyít: a második játékrészben, 9-9 után zsinórban hétszer voltak eredményesek, amivel el is dőlt a találkozó sorsa. A csabaiak végül megérdemelten győztek, és az új bajnokságban ezzel eddig kiváló a mérlegük: két mérkőzés, két győzelem.

Kádár József: Nehéz mérkőzésre számítottunk, az első játékrészben ez be is igazolódott. A második félidőben a két csapat tudása közti különbség kiütközött, így végül nagy gólkülönbségű győzelmet arattunk.

Forrás: csabapolo.hu