Háromból három

2017. február 14. 21:59 | behir.hu

Mozgalmas hétvégét tudhatnak magukénak a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club élversenyzői. Márton Anita és Baji Balázs Németországban, míg Gregor László Szerbiában győzött.

Meghódították Németországot

Mint arról már beszámoltunk, öt századra megközelítve az általa tartott magyar csúcsot, Baji Balázs 7,60 másodperces  eredménnyel biztosan győzött 60 gáton, a Berlinben  megrendezett ISTAF fedett pályás versenyen.

Újra találkozott egymással a fedett pályás Európa-bajnok, olimpiai harmadik Márton Anita  és a világ- és Európa bajnok német Christina Schwanitz. A 18. nemzetközi sassnitzi súlylökő verseny a  két kiváló atlétanő idei harmadik egymás elleni viadala volt. Márton Anita megismételve düsseldorfi győzelmét ismét az első helyen végzett. A békéscsabai súlylökőnő 18,38 méteres, idei második legjobb eredményével előzte meg német ellenfelét. Márton Anita legközelebb február 18-n Birminghamben, az IAAF Word Indoor Tour sorozat befejező állomásán lép dobókörbe.

Gregor nem talált legyőzőre Belgrádban

A nagy hagyománnyal rendelkező belgrádi mezei versenyen 6000 m-es távon Gregor László állt rajthoz. A csabaiak kiválósága kiváló teljesítménnyel, 17:44 perces  időeredménnyel diadalmaskodott. A tunéziai edzőtáborból éppen hazaérkező atléta kitűnő futással magabiztosan nyerte a jubileumi 50. alkalommal megrendezett nemzetközi versenyt.
Az ifjúsági korú Apáti Bence a korosztályában 5. helyen ért célba.

Szabó Réka a fővárosban nyert ezüstérmet

Új egyéni csúccsal,15:19,58-as időeredménnyel, szép versenyzéssel növelte az idei bajnoki érmeink számát Germán Tibor versenyzője, Szabó Réka, aki 3 km gyaloglásban a 2. helyezésével a hétvégi Ifjúsági fedett pályás OB-n. Ugyanitt nyílt MASZ versenyen is indultak a Kopp Békéscsabai Atlétikai Club versenyzői.