Három szerzett góllal aratta tizedik győzelmét az Előre

2023. október 8. 18:01 | Kovács Dávid

A Békéscsaba 1912 Előre 3-0-ra nyert a BKV Előre otthonában a labdarúgó NB III Dél-Keleti csoportjának 10. fordulójában.

BKV ELŐRE – BÉKÉSCSABA 1912 ELŐRE 0-3 (0-1)
NB III-as bajnoki labdarúgó-mérkőzés, Budapest. Vezette: Kovács Gábor Péter (Nagy Márk, ifj. Imrő János)
BKV Előre: Szüsz – Reizer, Forgács, Szabó N., Zoboki (Körösi 75.) – Szántó (Mile 68.), Kesselbauer, Dani (Vécsey 85.), Ihos – Kerék, Takács. Vezetőedző: Balogh Béla
Békéscsaba: Póser – Komáromi (Geiger 74.), Albert, Bora – Hodonicki, Futó (Mihály 62.), Váradi (Farkas 62.), Pintér (Máris 74.), Mikló – Sármány (Zádori 64.), Vólent. Vezetőedző: Csató Sándor.
Gólszerzők: Albert (25.), Zádori (71.), Vólent (91.)

Csató Sándor, a lilák vezetőedzője a Dabas elleni 3-0-s győzelemhez képest egyet változtatott a kezdőcsapatán, Mihály Bálint helyett Komáromi Csongor kezdett, az egy héttel ezelőtt kisebb fejsérülést szenvedő Albert István pedig ezúttal is játékra jelentkezett.

A belső védő a 25. percben egy szöglet utáni fejessel szerezte meg a vezetést csapatának és már a harmadik gólját jegyezte a szezonban (0-1). Az első félidőben ugyan még volt több helyzete is a vendégeknek a fordulót 50 százalékos mérleggel kezdő fővárosiakkal szemben, de több találat nem született.

A fordulást követően sokáig úgy tűnt, hogy az Előre nem tudja lezárni a meccset, azonban a 71. percben a pár perccel korábban beálló Zádori Krisztián eldöntötte a három pont sorsát (0-2). A végeredményt már a hosszabbítás pillanataiban a hatodik bajnoki gólját szerző Vólent Roland állította be (0-3).

A Békéscsaba sikerével továbbra is magabiztosan vezeti a tabellát, hét ponttal megelőzve az ESMTK-t, a fővárosi együttes ráadásul éppen a következő fordulóban, október 15-én látogat a Kórház utcába.