Gólzápor és vereség

2016. május 8. 08:49 | behir.hu

Az OB I B-s bajnokság rájátszásnak felső házában a harmadik fordulót rendezték meg. Csapatunk harmadszor is egy fővárosi csapattal mérhették össze tudásukat, és ezúttal egy „gyilkos” meccsen az utolsó pillanatban maradtak alul az angyalföldiekkel szemben.

Csabai Csirkefogók VK—Angyalföldi Sportiskola DSE 13—14 (4—3, 3—5, 4—1, 2—5)
OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Békéscsaba, 100 néző. Vezette: Innes Máté, Nóvé Gyula.
Békéscsaba: Gál — Tinka 4, Szabó I. L., Józsa, Ajtai 1, Makra 2 (1), Németh D. 1. Csere: Bodor, Szeles 1, Rácz 2, Mucsi, Sajtos, Zsilák 2. Edző: Kádár József.
Angyalföld: Kátai — Török, Kóczé 1, Hartman, Takács 1, Varga D. 9 (3), Cseh 2. Csere: Fekete, Bertha 1, Nagy D. Edző: Kenéz György.
Gól emberelőnyből: 12/5, ill. 12/4. Büntetők: 1/1, ill. 3/3. Kipontozódott: Szabó I. L., Mucsi, Ajtai, Németh D., ill. Török, Cseh. Kiállítás cserével: Németh D. Az eredmény alakulása: 3—1, 3—3, 7—4, 7—8, 11—8, 11—11, 13—12.

Igencsak változatos, lüktető és „harakiris” találkozót hozott a szombati összecsapás. Szaporán estek a gólok, védekezésből nem igazán vizsgáztak jól a csapatok. Viszont felváltva vezettek, akadt mindkét csapatnak remek szériája, amikor látványos gólokkal jutottak előnyhöz. A végjáték aztán ugyancsak izgalmasan alakult. A kemény játék miatt „hullottak” a játékosok, akadt dolga a játékvezetőknek. A finisben ismét vezettek a csabaiak, a lefújás előtt két és negyed perccel 13—12 állt az eredményjelzőn, ám ekkor Varga Dániel megrázta magát, és egymaga fordított. Igaz, a végső gólt fél perccel a vége előtt büntetőből dobta. A házigazdák amúgy nem nagyon tudták tartani, jellemző, hogy csapata utolsó öt gólját egymaga jegyezte. A csabai együttes sorsát a sok kipontozódás pecsételte meg.

További eredmények: BVSC-Zugló—Ybl Water Polo Club 10—9. Kanizsa VSE—Eszterházy Károly FSC, Eger 14—7. Neptun VSC—UVSE Continental 11—15.

A felsőház állása az 1-8. helyért a 3. forduló után: 1. UVSE Continental 24, 2 Neptun VSC 20, 3. Ybl Water Polo Club (111—71) 18, 4. BVSC-Zugló 18 (95—75), 5. Kanizsa VSE 13, 6. Csabai Csirkefogók VK 7 (89—111), 7. Angyalföldi Sportiskola DSE 7 (93—129), 8. Eszterházy Károly FSC, Eger 1.

Forrás: Csabai Csirkefogók