Gödöllőn is nyert a BRSE

2016. december 11. 19:39 | behir.hu

Folytatta hibátlan menetelését a BRSE! A bajnoki címvédő Gödöllőn teljesítette a hétvégi dupla forduló második lépését. A csabaiak nem rontottak ezúttal sem, szettveszteség nélkül hozták a Pest megyeiek elleni összecsapást.

Penta Gödöllői RC - Linamar-Békéscsabai RSE 0:3 (-18, -16, -15)
NB I-es női röplabda mérkőzés. Gödöllő, 200 néző. Vezette: Halász, Bátkai-Katona.
Gödöllő: Kötél, Czina, Széles, Takács, Szabó A., Radomszki. Csere: Kovács (liberó). Edző: Borkovits Zoltán
Békéscsaba: Tálas, Szakmáry, Matic, Csengeri, Clement, Bodnár. Csere: Molcsányi (liberó), Soós, Petrenkó, Ludmán. Edző: Sasa Nedeljkovic
Eredmény alakulása: 1. szett: 7:4, 12:14, 16:22. 2. szett: 6:8, 11:16, 14:22. 3. szett: 2:6, 9:15, 14:21.

Álmosan kezdett a bajnoki címvédő. A lelkes hazaiak kihasználták a lehetőségeket és elléptek pár ponttal. Kisvártatva magához tért a BRSE és átvette a vezetést. Sok hiba tarkította a találkozót, de a rutinosabb vendégek már nem adták ki kezükből az előnyt és megnyerték az első felvonást.

A második szettben folytatódott a csabai dominancia. Bár rengeteg nyitásrontás volt mindkét oldalon, a BRSE magabiztosan tartotta megszerzett vezetését. A remek blokk teljesítmény elbizonytalanította a gödöllői ütőket, így ezt az etapot is a vendégek nyerték.

5:0-ás vendég rohammal indult a harmadik játékrész. Pillanatok alatt jelentős különbség alakult ki. Lehetőséget kaptak a cserejátékosok is, akik meghálálták a bizalmat, teljesítményük is hozzájárult a magabiztos szett és meccs győzelemhez.

Mestermérleg:
Borkovits Zoltán: Néha játszottunk egy jót a leendő bajnokkal.
Sasa Nedeljkovic: Ez volt a tervünk a hétre. Két meccsből hoztuk a 6 pontot. A mai meccsen helyretettünk pár elemet, ami biztató a jövőre nézve.