EYOF Röplabda: Csak megszorítani tudták a szlovénokat a lányok

2017. július 27. 17:56 | behir.hu

Bár három szoros szettet játszott, mégis kikapott a magyar női junior-válogatott Szlovéniától, a Győrben zajló Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. A Linamar-Békéscsabai RSE két játékosa összesen tizennégy pontot szerzett: Glemboczki Zóra nyolc, Szedmák Réka hat egységet gyűjtött. A csapat ezzel a csoport negyedik helyén végzett, s pénteken Németországgal mérkőzik az 5-8. helyért.

NŐI RÖPLABDA EYOF, GYŐR

Magyarország – Szlovénia 0:3 (–20, –20, –21)

Győr, Egyetemi sportcsarnok, 600 néző. V: Geldof (holland), Simbari (olasz).

Magyarország: Kotormán 4, Glemboczki 8, Szedmák 6, Mihály 3, Kökény 7, Ambrosio 6. Csere: Kundrák (liberó), Körtvélyessy 2, Tettamanti, Sebestyén. Szövetségi kapitány: Csizmadia Szabolcs.

Szlovénia: Jerala 2, Bracko 10, Bavdaz 6, Lekse 9, Cigale 10, Pogacar 6. Csere: Mazej (liberó), Zatkovic 10, Trlep 3, Ana Scuka. Szövetségi kapitány: Jose Casar.

Az eredmény alakulása: I. játszma: 0:5, 3:8, 4:12, 9:13, 10:16, 14:23, 16:24. II. játszma: 3:0, 6:6, 7:8, 11:15, 17:15, 19:21, 20:24. III. játszma: 8:5, 10:13, 14:14, 15:16, 15:19, 18:20, 21:24.

Az oroszok elleni meccsel ellentétben ezúttal kifejezetten megilletődötten kezdtek a lányok. A szlovénok már ötnél jártak, mire a mieink megszerezték az elsőt, egy rontott nyitásból. Csizmadia Szabolcs ezúttal Kundrák Esztert jelölte liberónak, stabilizálandó a nyitásfogadást, de így is éppen ez a játékelem ment a leggyengébben a csapatnak. Már nyolccal vezetett az ellenfél, mire a mieink ocsúdni kezdtek, s a játszma közepéig ledolgozták a hátrány felét. Ennél közelebb azonban nem tudtak kerülni, sőt, a játszma hajrájában ez kilencre is nőtt. A végén aztán csinált néhány szép pontot a magyar együttes, de ez csak az eredmény kozmetikázására volt elegendő (20:25).

A második játszmában szerencsére sokkal jobban ment a mieinknek, villámgyorsan három ponttal megléptek, de az első szünetre elfogyott az előny. Mi több, négy ponttal is vezettek már a szlovénok, de közvetlenül a második technikai szünet előtt sorozatban öt pontot ért Csizmadia Szabolcs gárdája, így visszavette a vezetést. Azonban hiába, mert a nyitásfogadás és a nyitás továbbra is gyengén ment (kilenc ász a szlovénoknál és nyolc nyitásrontás a mieinknél), ez pedig megpecsételte a sorsunkat a hajrában, mert 19:20 után már csak egy pontot szereztek a lányok (20:25).

A harmadik felvonás elején azonban megint összeszedték magukat Glemboczki Zóráék és a technikai szünetre három pontos előnyt harcoltak ki. Azonban ekkor megint megingott a nyitásfogadás, és a szett közepén hárommal már megint az ellenfél vezetett. Sikerült ugyan egyszer egyenlíteni a második szünet előtt, de a pihenő után megint a szlovénok léptek meg és ezt már nem sikerült behozni (21:25).

Csizmadia Szabolcs: – Nyitásfogadás nélkül nem lehet mérkőzést nyerni. Köszönjük a lelkes közönségnek, hogy végig buzdították a csapatot, és bízunk benne, hogy pénteken, a németek ellen meg tudjuk majd hálálni.

Forrás: Magyar Röplabda Szövetség