Előre: Háromból semmi

2016. augusztus 11. 07:31 | behir.hu

A labdarúgó NB II 3. fordulójában Csákvárra látogatott a csabai együttes, ahol a Budaörs fogadta a lilákat. A győzelem ezúttal sem jött össze, Zoran Spisljak együttese ezúttal sem talált a kapuba és három meccs után is pont nélkül áll a tabellán.

Égszakadás-földindulás, vizes-csúszós pálya várta a csapatokat, a mérkőzést a hazai együttes kezdte és ahogy várni lehetett – a győzelmi- és góllövési kényszerben lévő Előre rövid időn belül beszorította ellenfelét. Nyilvánvaló volt vendéglátók taktikája – stabil védekezés, kontrák, pontrúgások kiharcolása és ebből esetleges gól szerzése. Az első játékrészben érdemleges zöld-fehér helyzetet sem tudtunk feljegyezni – egykapuztak a Lilák. A Bényei, Fehér, Szélpál, Fabio négyes, élükön Ribánszki kapussal áthatolhatatlannak tűnt és a lesre állítás is kiválóan működött. A góllövéssel azonban úgy néz ki, hogy még mindig hadilábon áll a csabai együttes – a nagy kedvvel játszó és időnként klasszis megoldásokat bemutató Gránicz Patrik és Birtalan sem talált ellenszert a betömörült hazaiak ellen. A vizes fű gyakran megtréfálta a feleket, így az elképzelések nem teljesen a tervezettek alapján alakultak. A 21. percben a mérkőzés talán egyik legnagyobb lehetősége maradt ki, amikor Gránicz beadása után Birtalan centikkel vétette el Ordasi kapus hálóját. A 36. percben véleményes körülmények után, kezezést reklamáltak a lilák, de nem ítéltek büntetőt. Szalai is tovább próbálkozott, majd Bagi több alkalommal átlövésekkel operált és a hajrában Gránicz beívelését kellett a hazai kapusnak ujjheggyel szögletre tolnia – de a félidő végére maradt a gólnélküli döntetlen.

A második játékrészt cserék nélkül kezdték a csapatok. A menetrend szerint folytatódott a békéscsabai nyomás és az 51. percben Gránicz cseleinek köszönhetően Juhász elé került a labda, aki a hálóba továbbította a játékszert, a gólt azonban érvénytelenítették. A második félóra végén ismét Ribánszki volt a főszereplő, ezúttal hatalmasat kellett tornáznia – Sajben Máté lövését tolta a kapufára. A 63. percben pontrúgáshoz jutott a hazai csapat: a próbálkozást Ribánszki kapus védte, de a kipattanó labdára Kinyik Ákos reagált a leggyorsabban, aki védhetetlenül szerezte meg a budaörsiek első találatát ebben a szezonban: 1-0.

A helyzetre azonnali cserékkel reagált Zoran Spisljak és Urbint, valamint Ihrig-Farkas Sebestyént is harcba küldte, Birtalan és Juhász helyére. Fogyott az idő és a türelem, egyre idegesebben és kapkodóbban játszott az Előre. Az utolsó tíz percben is akadtak ordító lehetőségek: először Ihrig fejelt centikkel fölé, majd Gránicz tekert a bal felső sarok felé, Ordasi kapus szögletre mentett. A 82. percben Bényei előtt is adott volt a lehetőség, de a kapu előtti kavarodásban fölé pattant a labda. A ráadásban aztán Urbin előtt vált üressé az út, de lövése elakadt egy tócsában, így nem ért el a gólvonalig a labda.

A csabaiak nem tudtak kiegyenlíteni, így harmadik meccsüket is elveszítették és pont nélkül a tabella utolsó helyén állnak. A lila-fehérek vasárnap kezdhetik meg a felzárkózást az eddig egy pontot gyűjtő Soroksárral szemben a Kórház utcában.

Forrás: Békéscsaba 1912 Előre