Egy másodperc, egy pont

2016. november 18. 18:38 | behir.hu

A Debrecen elleni kupakiesést követően fontos bajnoki mérkőzés várt a csabai kézis lányokra. Skaliczki László együttese Mosonszolnokon lépett pályára. A lila-fehérek öt gólos hátrányban fordultak, a végén azonban mégsem örültek a 21-21-es döntetlennek.

Jól kezdett a Mosonmagyaróvár, bő négy perc után 3-0-ra vezetett. A lila-fehérek lassan ébredeztek, a 7. percben lőtték az első akciógóljukat. Az első negyedórában maradt a három gólos vezetés, de egy emberelőnyt is kihasználva 10-5-re meglépett a házigazda. A különbség megmaradt a félidőig, 12-7-es óvári vezetéssel fordultak a csapatok.

A második játékrészt a Csaba nyitotta lendületesen, pillanatok alatt 12-10-re zárkózott. Ezt követően Vasileuskaya heteseivel tartotta magát a viharsarki egylet, majd egy újabb 3-0-s rohanással a 48. percben Jovana Kovacevic egyenlített (16-16). Izgalmas hajrára volt kilátás, a lila-fehérek Mihálffy Adrienn találatával az 53. percben vezettek először a meccsen, sőt, az 56. percben már kettővel ment a Skaliczki-csapat. A 60. minutum 21-20-as csabai vezetéssel kezdődött, a játékvezetők azonban kiállították Walfisch Mercédeszt. Az utolsó labda a hazaiaké volt: a bírók az utolsó pillanatokban szándékos szabálytalanság miatt kiállították Kovacevicet, a büntetőt pedig Bízik Réka értékesítette és megmentette az egyik pontot.

A csabai együttes így nem tudta megnyerni zsinórban második idegenbeli bajnokiját, az egy hónapos bajnoki szünet előtt megelőzte az MTK-t és a 12. helyen tölti a decembert.