Egy lépésre a hibátlan mérlegtől

2016. március 5. 18:19 | behir.hu

A BRSE együttese magabiztosan teljesítette a hétvégi dupla forduló első lépését. A csabai lányok az őszi szoros, 3-2-es siker után ezúttal 3-0-ra verték az MTK gárdáját.

Nagy lendülettel kezdett a bajnoki címvédő, az első technikai szünetnél már 8-3-ra vezetett. Három pontra ugyan visszajött a fővárosi rivális, de Szakmáry Gréta bombája után már 16-9 volt az állás. Ezután tovább növelte előnyét a BRSE, Soós Niki ütésével 25-15 állt az eredményjelzőn.

A második szett elején próbált újítani az MTK, 8-7-re vezetett is az első kötelező szünetben. Gyorsan fordított a kupagyőztes egy 9-2-es futással és Szakmáry nyitássorozatával. A hazaiak ugyan szűkítettek a távolságon, de nem forgott veszélyben a csabai szettgyőzelem: 25-17-tel már 2-0 volt az állás.

A harmadik etapban gyorsan tisztázta a kérdéseket a viharsarki egylet 8-4 után a második technikainál már 16-9 volt az eredmény. A játszma hajrájában megérkeztek a csabai cserék is, a győzelemhez pedig kétség sem férhetett ezen a délutánon, újabb 25-17-tel született meg a 3-0-ás csabai siker.

A BRSE vasárnap a TF ellen zárja az alapszakaszt és egy újabb győzelemmel 100 százalékos mérleggel fejezheti be a bajnokság első szakaszát.