Egerben maradt a veretlenség

2016. november 5. 12:31 | behir.hu

Az éllovas pozícióból, veretlenül várta az Eszterházy Károly Főiskola elleni egri összecsapást a Csabai Csirkefogók együttese. A félidőben még döntetlen volt az állás, a harmadik negyedben azonban csak a házigazda talált a kapuba, végül 11-9-re kikapott a listavezető, így az első helyet és veretlenségét is elvesztette.

Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger—Csabai Csirkefogók VK 11—9 (4—1, 1—4, 3—0, 3—4)

OB I B-s vízilabda-mérkőzés, Eger, 100 néző. V.: Bene Péter, Bereczki Miklós. Eger: Benedek — Molnár 2 (1), Kovács Cs. T., Nagyváradi, Szedmák, Nagy R. 3 (1), Baróthy 1. Cs.: Bánhidy 4, Bognár, Halmos 1, Petrovai, Mata. Edző: Tóth Péter.
Békéscsaba: Gál — Szabó Z. 2, Józsa 1, Ajtai 1, Makra 1 (1), Zsilák, Németh D. 1. Cs.: Szentesi (kapus), Tóháti, Bodor 1, Szeles 1, Rácz 1, Mucsi, Flajsman. Edző: Kádár József.
Gól emberelőnyből: 10/2, ill. 8/2. Büntetők: 2/2, ill. 2/1. Kiállítás cserével: Józsa. Kipontozódott: Németh D.
Az eredmény alakulása: 3—0, 3—1, 4—1, 4—5, 9—5, 9—8, 11—8.

Újoncot avatott a csabai együttes: a kettős igazolással rendelkező szentesi Flajsman Dávid első alkalommal mutatkozott be a Csirkefogók keretében — és nem okozott csalódást. Tulajdonképpen a vereség ellenére a csapat sem, bár fájó a két pont elvesztése, mert lett volna lehetőség Egerben is a döntetlenre, de akár a győzelemre is. Csakhogy a találkozó elején kissé álmosan játszott a gárda, a védekezés nem volt magas fokú, a támadások esetében pedig gyakran rosszul tüzeltek a Csirkefogók, máskor pedig nem voltak elég határozottak a kapu előtt, sokszor egymásra vártak. A második negyedben a pályaválasztó háromgólos előnye után sokat javult a védekezés, a vezetést is átvette viharsarki gárda, ám azt követően öt gólt kapott zsinórban, ami kissé megrogyasztotta a gárdát.

A folytatásban sok emberelőnyös helyzetet kibekkeltek a Csirkefogók, amivel fel is zárkóztak egy gólra, ám Németh Dániel kiállítása után ismét lanyhult a védekezés, két gólt is lőttek az egriek centerből. Bizony, többet kellett volna segíteni védekezésben az egyébként jól bekkelő Némethnek, hogy ne kerüljön a kiállítás sorsára. Összességében, ha a szerencse egy kissé is a csabai csapat mellé állt volna, akkor megőrizhette volna veretlenségét az idei bajnokságban.

Kádár József: Sajnos elvesztettük veretlenségünket a hevesi megyeszékhelyen, ennek ellenére csapatunknak végig volt tartása a mérkőzésen.

További eredmények: BVSC-Zugló—Hódmezővásárhelyi VSC 14—8. Ceglédi VSE—MAFC 110 8—8. Újpesti VSE—Debreceni VSC 17—5. Ybl Waterpolo Club—Szolnoki VSC (később játsszák).

Az állás hat forduló után: 1. Eszterházy Károly Főiskola SC, Eger 16, 2. Csabai Csirkefogók VK 16, 3. Újpesti VSE 13, 4. BVSC-Zugló 13, 5. Ybl Waterpolo Club 10, 6. Ceglédi VSE 8, 7. Szolnoki VSC 6, 8. Hódmezővásárhelyi VSC 4, 9. Debreceni VSC 4, 10. MAFC 3. (A sorrendben azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény dönt).