BRSE: Döntőben a serdülők

2017. március 26. 17:39 | Kovács Dávid

Mindent eldöntő utolsó csatájára készült a BRSE serdülő csapata hétvégén hazai pályán. A csabai lányok azzal a céllal kezdték a szezont, hogy eljussanak a júniusi hatcsapatos országos döntőbe. Ehhez legalább két győzelmet kellett szerezni a Szent László Utcai Általános Iskola tornatermében szombaton.

Az elődöntő csabai csoportjában négy gárda küzd két fordulón keresztül a két továbbjutó helyért. Az első körben a Balatonfüred maradt veretlen, míg a BRSE két győzelmet szerzett, így belátható közelségbe került a továbbjutás. A fináléhoz elég lett volna a Szegedet és a Tatabányát legyőzni, de Nagy Attila együttese nem elégedett meg ennyivel.

Az első összecsapáson még egy kicsit döcögött a szekér, de a három szettes csabai győzelmet nem tudta veszélyeztetni a Szegedi RSE gárdája. Ezután következett a Balatonfüred elleni rangadó, hiszen az elődöntő 1. fordulójában 2-1-es vezetésről szenvedett vereséget a viharsarki együttes. Ezúttal jobban koncentráltak a csabai lányok. Két játszma után most is 1-1 volt az állás, azonban a 3. és a 4. felvonás ismét a BRSE akarata szerint alakult, 16, illetve 11 pontot engedélyezett a füredi riválisnak és 3-1-es sikert aratott.

Nagy Attila csapata ezzel a továbbjutást már kiharcolta, ráadásként a Tatabánya elleni újabb 3-0-s győzelemmel a csoportelsőséget is bebiztosította.